Arhīvs

Pirmizrāde animācijas filmai “Spārni un airi”

Piektdien, 19. jūnijā, pulksten 19.00 kinoteātrī K.Suns animācijas filmu režisors Vladimirs Ļeščovs piedāvā savas jaunākās filmas pirmizrādi – Spārni un airi.

Spārni un airi Latvijā ierodas tieši no Anesī festivāla Francijā, kas kinopasaulē tiek uzskatīts par animācijas augstāko virsotni. 

Vladimira Ļeščova filmas jau kopš Vectēva medus (2002), kas tapa kā diplomdarbs, absolvējot Konstfack mākslas koledžu Zviedrijā, bijušas ārkārtīgi pieprasītas un augstu vērtētas pasaules festivālos, tāpat vienmēr nominētas un apbalvotas Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps. Filma Vectēva medus ir saņēmusi četras balvas starptautiskos festivālos un balvu Lielais Kristaps kā labākajai animācijas filmai, arī Lielā Kristapa nominācijas Labākā debija, Labākais animācijas mākslinieks, Labākais animācijas režisors; Bezmiegs (2004) izpelnījās 11 starptautiskas balvas (tai skaitā Labākās animācijas filmas balva Klermonferānas īsfilmu festivālā Francijā, Labākā debija Zagrebas festivālā, speciālbalva Hirosimas festivālā Japānā, nominācija Eiropas labākā īsfilma Francijā) un trīs Lielā Kristapa balvas – Labākā animācijas filma, Labākā animācijas režija, Labākais komponists (Ģirts Bišs); filma Zuduši sniegā (2007) – 8 starptautiskas balvas, Lielais Kristaps kā labākajam animācijas režisoram un trīs LK nominācijas – Labākā animācijas īsfilma, Labākais animācijas mākslinieks, Labākais komponists (Normāns Rožē).
 
Loģiski, ka šo ceļu turpina Vladimira Ļeščova studijas Lunohod jaunākā filma Spārni un airi, turklāt uzreiz ar milzīgu panākumu – iekļaušanu Anesī festivāla konkursa skatē, kur starptautiskā žūrija no 748 filmām atlasīja tikai 39.
Jau zināms arī filmas Spārni un airi tālākais ceļš pēc Latvijas pirmizrādes – jūlija vidū filma ceļo uz prestižo animācijas festivālu Anima Mundi Brazīlijā, bet tūlīt pēc tam ieplānota Spārnu un airu ASV pirmizrāde – tā notiks Holivudā, ASV Kinoakadēmijā akreditētā Losandželosas īsfilmu festivālā (LA Shorts Fest). Balva Losandželosas festivālā ļauj kandidēt uz ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars (pēdējo gadu laikā 33 no Losandželosas festivālā demonstrētajām filmām tikušas nominētas ASV Kinoakadēmijas balvai un 11 filmas arī saņēmušas Oskaru).
 
Filmas pirmo publisko skati Latvijā pavadīs nu jau tradicionāls Vladimira Ļeščova filmu pirmizrāžu elements – iespēja pret ziedojumiem iegādāties filmas oriģinālzīmējumus. Ziedojumos saņemtā summa tiks izlietota labdarīgiem mērķiem, sagādājot iespēju kādam bērnu namam skatīties Latvijas filmas, turklāt Vladimirs ir nolēmis atrast arī iespēju parūpēties par Gulbenes mākslas skolas animācijas klasi.
 
Tātad – visi laipni gaidīti pirmizrādē piektdien, 19. jūnijā, pulksten 19.00 kinoteātrī K.Suns!
 
Vairāk informācijas – www.lunohod.lv

16/06/2009