Arhīvs

Pirmizrāde animācijas filmai “Lote un Mēness akmens noslēpums”

Filmu 26. augustā vienlaicīgi sāks demonstrēt lielākajos Rīgas kinoteātros, kā arī Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā, Siguldā, Talsos un Madonā, bet septembrī to rādīs arī citās Latvijas pilsētās un pagastu centros.

Kādu nakti, meklējot vecā ceļotāja Klausa koferi, Izgudrotāju ciemā ielaužas divi svešinieki. Suņu meitene Lote pārsteidz svešiniekus, kuri nobijušies nomet zemē dzelteno akmeni, ko paņēmuši no kofera, un aizmūk. Klauss atradis šo akmeni savā pēdējā ceļojumā kalnos. Patiesībā bija trīs akmeņi; pārējie divi palikuši pie Klausa draugiem suņiem Freda un Villes. Lote atklāj, ka tie nav vienkārši akmeņi, bet gan ar sarežģītu mehānismu vidū. Klauss un Lote nolemj doties pie Freda un Villes, lai paņemtu pārējos akmeņus un atrisinātu šo noslēpumu. Abi svešinieki seko viņiem. Drīz akmeņu meklēšanā iesaistās vēl kāds – kaķis Pauls. Drīz vien Lote saprot, ka tas ir kas vairāk par vienkāršu piedzīvojumu. Filmas beigās Lote un Klauss dodas uz seno templi augstu kalnos, palīdzot mēness trušiem priecīgiem atgriezties mājās – uz Mēness.
 
Režisori: Janno Poldma, Heiki Ernits (Igaunija)
Žanrs: 2D, 3D
Garums: 75′
Producenti: Filmu studija RIJA, Eesti Joonisfilm (Igaunija)

 
Lote un Mēness akmens noslēpums ir otrā pilnmetrāžas animācijas filma par dzīvespriecīgās suņu meitenes Lotes un viņas draugu piedzīvojumiem, kas ir tikpat aizraujoša, krāsaina un jautra kā pirmā – Lote no Izgudrotāju ciema, kas pirmizrādi piedzīvoja 2007. gadā.
  
“Prieks, ka pēc gandrīz triju gadu darba klāt ir pirmizrāde. Ja salīdzinām ar iepriekšējo filmu par Loti, šī ir kvalitatīvāka un profesionālāka, bet vērtības – labsirdība un dzīvesprieks – ir tās pašas. Arī šai filmai dziesmas ir sacerējis un iedziedājis Renārs Kaupers, kurš filmā iejuties pingvīna ādā. Mēs ļoti vēlamies, lai filmu redzētu ne tikai Rīgā, bet visos Latvijas novados,” – Vilnis Kalnaellis.
  
Tēlus ierunājuši – Anna Januškeviča – Lote. Lotes tēvoča Klausa lomā tāpat kā pirmajā filmā iejuties Juris Strenga, Mušu Jāku ierunājis Jānis Jarāns, bet Lotes vecākus – Oskaru un Annu – Gundars Āboliņš un Anita Sproģe. Filmiņā ir daudz jaunu mīļu un aizkustinošu tēlu, kuru balsis ierunājuši tādi aktieri kā Imants Pakalnietis, Jānis Kirmuška, Maija Apine, Edgars Lipors, Ainārs Ančevskis, Imants Pakalnietis, Gunārs Placēns, Olga Dreģe, Pēteris Liepiņš, Pēteris Šogolovs, Armands Berģis un citi.
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
Filmas reklāmas rullīti skatīties šeit.
 

                             Lote un Mēness akmens noslēpums

19/08/2011