Arhīvs

Pirmā Latvijas–Japānas kopražojuma spēlfilma “Maģiskais kimono”

Pirmā Latvijas–Japānas kopražojuma spēlfilma, Māra Martinsona “Maģiskais kimono” (2017) nedēļas laikā piedzīvojusi trīs starptautiskus seansus un drīzumā plāno pirmizrādes un seansus skatītājiem Latvijā, Japānā un citur pasaulē.

Svinot sakuras ziedēšanas laiku Japānā, spēlfilma Maģiskais kimono gandrīz vienlaikus piedzīvoja īpašos kino seansus divās sadraudzības pilsētās – Rīgā un Kobē, kurās filma tika uzņemta. 31. martā kinoteātrī Splendid Palace filmas seansu atklāja Rīgas mērs Nils Ušakovs un Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudžii, piedaloties režisoram Mārim Martinsonam, aktrisei Kaori Momoi, atbalstītājiem un partneriem. Savukārt dažas dienas vēlāk, 4. aprīlī Kobē, Maģiskais kimono apbūra arī pirmos Japānas skatītājus, kad seansu atklāja Kobes mērs Kizo Hisamoto, Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, aktieri Kaori Momoi, Issey Ogata un Latvijas goda konsuli Japānā. Jau 5. aprīlī Viļņā, starptautiskā kinofestivāla Kino pavasaris industrijas programmā filmu pirmoreiz noskatījās vairāku festivālu programmu veidotāji un filmu izplatītāji.

Maģiskais kimono ir reizē gaišs un smeldzīgs stāsts par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu kopā. Pusmūža sieviete Keiko (lomā – Latvijā jau pazīstamā aktrise Kaori Momoi) nespēj atvadīties no savas pagātnes, un, nonākot Rīgā, lai piedalītos grandiozā kimono šovā, viņai nākas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu, tajā dzīvojošos cilvēkus, latviešu tautas vērtības un nacionālos ēdienus.

Latviešu personāži filmu bagātina ar pozitīvām un komiskām noskaņām. Filmā Latvijas pusi pārstāv latviešu-japāņu valodas tulkotāja (Alise Polačenko), arogants uzņēmējs (Artūrs Skrastiņš), šefpavārs (Mārtiņš Sirmais), televīzijas raidījuma producents (Andris Keišs), arī Līga Liepiņa, Andris Bulis un grupa Prāta vētra.

“Ikviens režisors gribētu strādāt ar vienu no vadošajām Japānas aktrisēm – Kaori Momoi, kura, nezaudējot japānisko raksturu, savā izteiksmīgajā un precīzajā aktiermeistarībā spēj apvienot eiropeiskas nianses un Amerikas kino skaidrību un vienkāršību. To pašu varu attiecināt uz aktieri Isseju Ogatu, kurš, strādājot pie Mārtina Skorsēzes filmas Klusums / Silence (2016), atrada laiku, lai iepazītos ar mūsu filmas scenāriju, un apstiprināja savu piedalīšanos. Turklāt Momoi un Ogatas kopdarbu esmu jau iepazinis Aleksandra Sokurova filmā Saule (2005).  Ļoti novērtēju viņu saspēli un esmu gandarīts, ka abi vēlreiz filmējušies kopā tieši filmā Maģiskais kimono,” atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

Kobē pirms filmas notika neliela pieņemšana saules apspīdētā restorānā ar skaistu āra dārzu; pieņemšanu ar savu klātbūtni pagodināja Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke, kā arī Kobes mērs Kizo Hisamoto, savās runās pieņemšanas sākumā un pirms pirmizrādes nebeidzot slavināt Rīgas skaistumu. Kobes mērs Rīgā ir viesojies vairākkārt, arī kopā ar savu kundzi Juko Hisamoto, kura sniegusi pat klavierkoncertu Lielajā Ģildē. Viesu vidū bija goda konsuls, Japānas kimono asociācijas biedri un citi. Aktrise Kaori Momoi pieņemšanas laikā un uzrunās pirms filmas vairākkārt iedvesmoja viesus, stāstot par Rīgas pilsētas skaistumu un savu gastronomisko atklājumu – zušiem. Rīga viņu ir tik ļoti iedvesmojusi, ka, beidzot karjeru, viņa plāno atvērt zušu un udona (īpašs japāņu ēdiens) restorānu Rīgā.

Filmu kopražojumā veido producēšanas kompānija Krukfilms (Latvija) un Loaded films (Japāna). Skatītāji filmu Japānā varēs vērot jau jūnijā, pirmie seansi Latvijā gaidāmi septembrī.

Filmas Maģiskais kimono veidošanu atbalstījis Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, Rīgas Filmu fonds, Japānas Kultūras ministrija, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, Rīgas un Kobes pilsētu domes u.c.

 

Plašāka informācija:
Linda Krūkle,
producente
+371 2205160
linda.krukle@gmail.com

10.04.2017.

 

10/04/2017