Arhīvs

Sākusies pieteikšanās īsfilmu konkursam “Jaunais Baltijas Kino”

Eiropas filmu foruma “Scanorama” īsfilmu konkurss “Jaunais Baltijas Kino” jau devīto reizi iepazīstinās ar jaunajiem filmu veidotājiem, meklēs jaunus talantus un piešķirs godalgu labākajai filmai Baltijas valstīs.

“”Jaunais Baltijas Kino” ir ne tikai par starta laukums jaunajiem kino profesionāļiem, bet arī nozīmīgs kultūras pasākums Baltijas valstīs. Apvienojot profesionālo pieredzi un inovatīvas idejas, ir radīta vide, kur attīstīt autentisku un unikālu kino valodu, kas fiksē apkārtējās izmaiņas un veido dialogu par mūžīgiem jautājumiem”, – stāsta “Scanorama” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja Gražina Arlickaite.

“Jaunais Baltijas Kino” mērķis ir atklāt daudzsološākos talantus Baltijas valstīs un dot tiem iespēju realizēt savas radošās idejas. Katru gadu novembrī, festivāla noslēguma ceremonijas laikā, starptautiska žūrija paziņo konkursa uzvarētājus. Labākās Baltijas īsfilmas režisors saņem balvu, ko pasniedz “Vilnius Film Cluster” – kino iekārtu nomu 12 000 eiro vērtībā nākamajam filmēšanas projektam. Labākajam lietuviešu īsfilmu režisoram tiek piešķirti 3000 eiro, balvu pasniedz Audiovizuālās mākslas režisoru un producentu autortiesību apvienība “AVAKA”.

Pagājušajā gadā, “Jaunais Baltijas Kino” konkursa programmai tika izvēlētas 11 īsfilmas – 5 lietuviešu, 3 latviešu un 3 igauņu režisoru darbi. Konkursa uzvarētājus atlasīja starptautiskā žūrija – pasaulē slavenā vācu dokumentālo filmu režisore Ulrike Otingera, poļu režisors Filips Marcevskis un Sabīne Gebētsroitere, programmu koordinatore kinofestivālā “Crossing Europe” Lincā.

Labākās filmas balvu saņēma Igaunijas režisors Lauri Randla  par īsfilmu “Mauzolejs”, par labāko Lietuvas filmu pasludināta Doviles Šarutītes “8 minūtes”. Īpašo žūrijas atzinību ieguva latviešu režisores Madaras Dišleres filma “Dārznieks”.

Reģistrācija “Jaunais Baltijas Kino” konkursa programmai turpinās līdz 20. augustam. Režisori tiek aicināti pieteikt savus darbus, kas nav garāki par 35 minūtēm, iepriekš nav izrādīti Lietuvā un ir pabeigti šogad.

Šogad Eiropas kino forums “Scanorama” norisināsies no 9. līdz 26. novembrim Viļņā, Kauņā, Klaipēdā un Šauļos.

Filmu režisori no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas var pieteikt savas filmas ŠEIT.

 

22.06.2017

22/06/2017