Arhīvs

Piešķirts atbalsts Latvijas filmu demonstrēšanai

Apstiprināti rezultāti Nacionālā kino centra izsludinātajam konkursam par finansējuma piešķiršanu Latvijas filmu demonstrēšanai. Konkursa finansējums 40 000 eiro apmērā tiek piešķirts visiem četriem konkursā iesniegtajiem projektiem. Konkursa mērķis bija atbalstīt jaunāko valsts finansēto Latvijas filmu sistemātisku un regulāru demonstrēšanu, nodrošinot ģeogrāfiski vienmērīgu izplatīšanu Latvijā un tās diasporā.

Biedrības Kultūrpunkts projektam Latvijas filmu maratons Kinopunktos visā Latvijā piešķirti 18 800 eiro. Projektu plānots īstenot no šī gada rudens līdz nākamā gada pavasarim. Plānots izrādīt jaunākās Latvijas filmas: 4 dokumentālās, 3 spēlfilmas un 8 animācijas filmas. Paredzēti 500 seansi 110 izrādīšanas vietās visā Latvijā, tai skaitā Rīgā – koncentrējot uzmanību uz izrādīšanas vietām Rīgas apkaimēs. Projekta ietvaros turpināsies sadarbība ar latviešu diasporu pasaulē un Latvijas filmas tiks izrādītas dažādās pasaules valstīs. Tiks organizēti apmēram 30 brīvdabas seansi Latvijas pilsētās. Filmas tiks demonstrētas arī skolās. Projektu finansē arī VKKF. 

Biedrības Latvijas Kinematogrāfistu savienība projektam Kino visiem un visur Latvijā piešķirti 9 200 eiro. Projektstiks īstenots no šī gada septembra līdz nākamā gada augustam. Projekta ietvaros paredzēti 400 seansi 100 izplatīšanas vietās. Kopumā tiks izrādītas apmēram 40 Latvijas filmas – gan jaunas un pavisam nesenas, gan klasiskas. Pirms seansiem tiks organizēti kinolektoriji ar filmas autoru piedalīšanos. Tiks rīkoti arī brīvdabas seansi. Projektu finansē arī VKKF.  
 
SIA Anša Epnera studija AVE projektam Latvijas kino Latvijai piešķirti 6 000 eiro. Projekta darbības laiks ir no šī gada 17. līdz 23. novembrim. Septiņās Latvijas pilsētās tiks izrādītas trīs filmas. Visas filmas tiks izrādītas vienā seansā un pirms seansa skatītājiem piedāvātas sarunas ar filmu autoriem.

SIA Filmu studija Rija projektam Lielprojekts Zelta zirgs piešķirti 6 000 eiro. Projekts risināsies no šī gada augusta līdz nākamā gada jūlijam. Projekta ietvaros ne mazāk kā 40 skolās ārpus Rīgas tiks izrādīta pilnmetrāžas animācijas filma Zelta zirgs. Filmas demonstrēšana tiks apvienota ar citām aktivitātēm – diskusijām skolās, eseju konkursiem un dažādām spēlēm. Tiks organizēta arī filmas autoru tikšanās ar skatītājiem.

Konkurss tika organizēts NKC izveidotās iniciatīvas Latvijas filmu maratons ietvaros, kuras uzdevums ir īstenot un veicināt Latvijas filmu pieejamības nodrošināšanu Latvijā un tās diasporā. Konkursā iesniegtos projektus vērtēja NKC Citu filmu nozares projektu izplatīšanas projektu eksperti: Rīgas Kinomuzeja kuratore Līva Pētersone un NKC pārstāves Zigita Saulīte un Agnese Surkova.
 

25/08/2014