Arhīvs

Piektais Dizaina filmu festivāls Kuldīgā

Piekto gadu pēc kārtas Dizaina filmu festivāla rīkotāji ielūdz 2. un. 3. jūnijā doties uz Kuldīgu, lai baudītu labāko jauno kino, kas veltīts mākslas tēmām un dzīvesstāstiem, kā arī apmeklētu vairāku izstāžu atklāšanu. Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, Dizaina filmu festivāls Kuldīgā iezīmēs noslēgumu divu nedēļu Starptautiskā glezniecības plenēra un vasaras skolas programmai “Māksla pārdot mākslu” . Šāgada festivāla grafiskā identitāte izstrādāta sadarbībā ar dizaineri Ievu Balodi.

Dizaina filmu festivāls, kā jau ierasts, apskatīs ar dizainu saistītas tēmas dažādu mākslas jomu kontekstā. Filmu seansus kino izrādīšanas vietās iekštelpās un brīvdabā papildinās tematiskas lekcijas, radošās darbnīcas un izstādes. Dizaina filmu festivāla programmā būs iekļauts jaunākais kino no visas pasaules, tostarp stāsts par simtiem gleznotāju Ķīnas pilsētā, kas reproducē Van Goga slavenākos gleznojumus; mēnesi garš unikāls ieskats monumentālā Londonas mākslas centra Bārbikana aizkulisēs; spriedzē pārsātinātas nedēļas kopā ar ikgadējās Ņujorkas Metropoles mākslas muzeja izstādes rīkotājiem, kas kļuvis par vienu no visgaidītākajiem notikumiem Ņujorkā un ko visā savā krāšņumā atklāj popdīva Rianna. Divos vakara brīvdabas seansos varēs sekot līdzi slavenā dizainera Stefana Sagmeistera egocentriskajiem, bet visnotaļ mākslinieciskiem un komiskiem laimes meklējumiem, kā arī Džoija Skagsa (Joey Skaggs) spējai vairāku dekāžu garumā izjokot plašāku sabiedrību un medijus ASV. Šogad atsevišķā programmā būs apkopotas arī īsfilmas no Latvijas.

Šī gada Dizaina filmu festivāla grafiskā identitāte ir izstrādāta sadarbībā ar dizaineri Ievu Balodi, kas paralēli dizaina darbiem rīko eksperimentālā kino seansus, lekcijas un darbnīcas, turklāt kopā ar citiem interesentiem ir nodibinājusi Baltijas analogā kino biedrību. Pavasara sākumā Ieva rīkoja pirmo Eksperimentālā kino festivālu Process.

Filmu programma būs daļa no plašākas pasākumu programmas. Nedēļu pirms Dizaina filmu festivāla Kuldīgā 25. un 26. maijā norisināsies vasaras skola Māksla pārdot mākslu, kurā piedalīsies lektori Ilze Žeivate (Galerija XO), Voldemārs Dūdums, Raimonds Kalējs (LMA) un dramaturgs, režisors Lauris Gundars. Savukārt 2. un 3. jūnijā Kuldīgas Mākslas namā un Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklātas trīs izstādes – Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības bakalauru darbu izstāde, Glezniecības rezidences izstāde, Ievas Maurītes personālizstāde.

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē (ieejas maksa 2,50 Eur), bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies Pils parka kinoteātrī Goldingen Knight Cinema. Filmas būs skatāmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un angļu valodās.

Festivālu rīko kinoteātris Kino Bize sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, Goldingen Knight Cinema, Kuldīgas novada muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Kuldīgas novada pašvaldība.

Dizaina filmu festivāla jaunumiem un precīzākai programmai sekojiet Dizaina filmu festivāla Facebook lapā ŠEIT un kinoteātra Kino Bize mājas lapā – www.kinobize.lv.

 

PROGRAMMA:

Piektdien, 02.06.

16:00 LMA Glezniecības bakalauru darbu izstāde, Kuldīgas Mākslas nams

21:00 Maija pirmā pirmdiena / The First Monday in May (2016), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

23:00 Laimīgā filma / The Happy Film (2016), Goldingen Knight Cinema Pils parkā

Sestdien, 03.06.

14:00 Latvijas filmu programma
Mēness nogurdinātais
(Dace Pūce, 22 min.)
Lai smuki (Lāsma Ābele, 25 min.)
Lust Lust (Mārtiņš Grauds, 7 min.)

16:00
Glezniecības rezidences izstāde, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
Ievas Maurītes personālizstāde, Kuldīgas Mākslinieku rezidence

18:00 Bārbikanija / Barbicania (2014), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

20:00 Ķīnas van Gogi / China’s Van Goghs (2016), Kuldīgas Mākslinieku rezidence

23:00 Izjokošanas māksla / Art of the Prank (2015), Goldingen Knight Cinema Pils parkā

Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas ŠEIT. : www.bezrindas.lv/lv/kino/kino-bize.

 

KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga

25.05.2017.

30/05/2017