Arhīvs

Piecas “Lupatiņu” cikla pirmizrādes “Riga IFF”

Rīgas starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) Bērnu nedēļas nogales ietvaros 17. oktobrī plkst. 12.00 un 18. oktobrī plkst. 11.00 kinoteātrī “Splendid Palace” tiks demonstrētas bērnu animācijas filmu cikla “Lupatiņi” jaunākās īsfilmas, kuru veidotāju komandā ir dzejniece Inese Zandere, režisors Edmunds Jansons un mākslinieks Reinis Pētersons.

“Ikdienišķi priekšmeti – zeķes, pogas, cimdiņi – ir lieliskas rotaļlietas, un spēlēties ar tiem ir pat interesantāk, nekā ar smalkām lellēm. Lietu īpašības ļauj iztēloties to raksturus, un tad jau sākas stāsts. Tā spēlējas mazi bērni, tā spēlējamies arī mēs, Lupatiņu autori, un šī spēle palīdz bērniem saprast pašiem sevi, mācīties dzīvot,” saka Inese Zandere.

Projekts Lupatiņi tiek veidots kopš 2010. gada, sadarbojoties animācijas studijai Atom Art un bērnu grāmatu izdevniecībai Liels un mazs, tā ietvaros tapušas animācijas īsfilmas un izdota grāmata. Lupatiņi ir iemantojuši skatītāju mīlestību gan Latvijā, gan aiz Latvijas robežām, jo animācijā iedzīvinātie varoņi izzina sevi un pasauli tāpat kā to vienaudži – paši jaunākie kinoskatītāji.

Ar Nacionālā Kino centra un Latvijas Televīzijas atbalstu studijā Atom Art ir tapušas piecas jaunas Lupatiņu cikla īsfilmas: Kā Lupatiņi būvēja māju, Kā Lupatiņi veseļojās, Kā Lupatiņi precējās, Kā Lupatiņi slēpās un Kā Lupatiņi kārtoja māju. Tie ir stāsti par četriem auduma bērniņiem – Zeķīti, Cimdiņu, Lakatiņu un Spilventiņu, kuri kopā ar Kaķi dzīvo skaistā audumu mājiņā un iepazīst pasauli. Arī jaunajās īsfilmās viņi mēģina noskaidrot dažādas dzīvē noderīgas lietas – kāda mājiņa būtu vispiemērotākā mājdzīvniekam, kur dzīvo ziema, vai ir iespējams izārstēties no slimības ar konfektīšu palīdzību, ar ko būtu interesanti precēties un kāpēc, kā arī pārbauda, kurš no Lupatiņiem prot vislabāk noslēpties. Filmu varoņu balsis ierunājuši bērni un Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš, bet dziesmu autors un izpildītājs ir Jēkabs Nīmanis.

Jauno īsfilmu cikls pirmizrādi piedzīvos 17. oktobrī plkst. 12.00 un tiks izrādīts arī 18. oktobrī plkst. 11.00 “Riga IFF” Bērnu nedēļas nogales ietvaros kinoteātrī Splendid Palace. Biļetes uz īsfilmu cikla seansiem var iegādāties www.rigaiff.lv un Biļešu servisa kasēs.

Šā gada nogalē sadarbībā ar bērnu grāmatu izdevniecību Liels un mazs tiks izdots arī visu Lupatiņu īsfilmu DVD, Jēkaba Nīmaņa komponēto Lupatiņu dziesmu CD, jauna Ineses Zanderes grāmata Lupatiņu rīts un 2016. gada Lupatiņu kalendārs bērniem.

Papildus informācija:
www.atomart.lv
Ieva Vaickovska, projektu vadītāja
ieva@atomart.lv, tel. 29389694

14.10.2015.

14/10/2015