Arhīvs

Pieaug studijas “Animācijas brigāde” festivālu apbalvojumu skaits

Dinozaurs bija smieklīgs! Asprātīgi! Kolosāli raksturi! – Tāds ir Fredrikstates Animācijas filmu festivāla bērnu žūrijas pamatojums, piešķirot savu balvu Māra Brinkmaņa filmai Dzīvais ūdens.

Dzīvais ūdens ir stāsts par Munku un Lemiju – diviem zvēriņiem, kas atrod neparastu avotu. Un tad sākas viņu piedzīvojumi – tuksnesī izaug koki, atdzīvojas dinozauri u.tml.

Munka un Lemija stāsts ir iekarojis piecu filmas vērtētāju sirdis (žūrijas komisijas vidējais vecums ir 6 – 10 gadi), pasniedzot Mārim Brinkmanim īpašo – tieši bērnu piešķirto Zelta Gunnara balvu. 
 
Balva Norvēģijā notiekošajā Fredrikstates animācijas filmu festivālā studijai Animācijas brigāde ir jau trešā starptautiskā atzinība šoruden, pie kam godalgoti tiek gandrīz visi studijas režisori! Kristāla zīmuli Baltkrievijā notiekošajā festivālā Animajevka septembra beigās saņēma Dace Rīdūze un viņas Cūkas laime. Savukārt vecākajā Ziemeļamerikas bērnu filmu festivālā Festival du Carrousel International du Film de Rimouski septembra beigās uzvaru svinēja Ēvalds Lācis, par filmu Ledus pavēlnieks saņemot balvu Labākā animācijas īsfilma kategorijā skatītājiem virs 13 gadu vecuma.
Rindā uz savu balvu ir Jānis Cimermanis, kura animācijas filma Tīģeris no sērijas Avārijas brigāde savu starptautisko pirmizrādi oktobra beigās piedzīvoja Čikāgas Starptautiskajā bērnu filmu festivālā.
 
Minētās filmu studijas Animācijas Brigāde filmas tapušas ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
Latvijā studijas Animācijas brigāde jaunākās filmas Tīģeris un Zīļuks būs iespējams noskatīties, pateicoties Kino busiņa aktivitātēm – decembra mēnesī tas apceļos 31 pagastu, iepriecinot skatītājus ar daudzveidīgu filmu programmu.
 

                 Dzīvais ūdens

16/11/2010