Arhīvs

Pēc nedēļas sākas festivāls 2Annas

27. septembrī plkst. 19.00 ar televīzijas tiešraidi kanālā “Rīga TV24” tiks atklāts 21. Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, kas šogad ar izvēlēto fokusa tēmu “Klejotāji” simboliski uzsāk klejojumus festivāla trešajā desmitgadē.

Print

 

Sešu dienu laikā līdz pat 2. oktobrim kino gardēžiem un interesentiem būs iespēja redzēt plašu Starptautisko un Baltijas valstu konkursa īsfilmu programmu, 2ANNAS kuratoru un ārvalstu vieskuratoru veidotās fokusa programmas, Eiropas Kinoakadēmijas apbalvotās filmas un Oberhauzenas īsfilmu festivāla seansu, piedalīties diskusijās un sarunās, industrijas dienā un īpašajos notikumos. Galvenais festivāla notikumu centrs šogad ir Kaņepes Kultūras centrs, taču kino seansus apmeklētāji varēs baudīt arī “Kino Bize” un kinoteātrī “K.Suns”, atsevišķi festivāla notikumi būs gaidāmi arī Rīga TV24 studijā un NABAKLAB.

Starptautiskā un Baltijas filmu konkursa programma:
Kā ik gadu, 2ANNAS izsludināja filmu konkursu, kam šogad tika pieteiktas uz pusi vairāk filmu nekā pagājušajā gadā. Kopsummā dalībai festivālā tika iesūtītas 2170 filmas, no kurām 1860 – Starptautiskajam īsfilmu konkursam, 201 – Starptautiskajam vidēja garuma filmu konkursam un 110 – Baltijas īsfilmu konkursam. Festivāla laikā 11 tematiskos konkursa seansos būs iespēja redzēt 57 labākās filmas no visas pasaules, tai skaitā Kanādas, Dienvidkorejas, Šveices, Irānas, Ēģiptes, Portugāles un pat Taizemes. Tās ir filmas, kas cīnīsies par šī gada festivāla balvām – “Zelta Annu” un “Ģipša Annām”. Plašāk par konkursa programmu – ŠEIT.

Fokusa programma:
Filmu festivāla 2ANNAS fokusa programmu šogad veidoja vietējie un ārvalstu kuratori, akcentējot gan šobrīd Eiropā, gan vēsturiski vienmēr aktuālo parādību – cilvēku migrāciju. “Amerika šodien!” (kurators E.G.Bailey, ASV) atklās policijas brutalitāti, jaunas pilsoniskās tiesību kustības un dziļas nesaskaņas imigrācijas, ieroču kontroles, terorisma un citos jautājumos. “Ebreju klejotāji” (kuratore L. Graždanoviča) no vēsturiskās un mūsdienu prizmas apskatīs ar kādām problēmām, situācijām vai apstākļiem saskaras cilvēki starp mums, par kuru “klejotāju” likteni mēs ikdienā mēdzam aizmirst. “Kultūru sadursmes” (kuratore I. Felsberga) programmā skatāmās filmas parādīs, ka konfliktam starp atšķirīgām kultūrām ir nevis viena, bet tūkstotis seju. Programma “Pāri jūrām un tuksnešiem” (kuratore A. Zoldnere) ļaus ieskatīties sešos stāstos par cilvēkiem, kuri devušies ceļā, bet vēl nav ieradušies galamērķī. Tie būs stāsti par iesprūšanu tuksneša vidū, jūrā uz svešas jahtas, anonīmā kravas mašīnas nodalījumā vai bēgļu nometnē. “Dzīve citur” (kurators E.Bilibani, Kosova) runās par bīstamiem draudiem (drošības trūkums, nabadzība un ekonomiskā neskaidrība), kas izraisa vienu no lielākajiem cilvēku migrācijas viļņiem mūsdienu vēsturē. Savukārt kuratores K. Matīsas veidotā fokusa programma “Latviešu klejotāji” iekļauj divas radikāli atšķirīgas filmas. “Latvieši?!” (rež. G.Zemels, 1989) un “Bēgums” (rež. I.Zviedris, 2009) kā vienas skalas galējie punkti, kā pretpoli, starp kuriem ne tikai iespējams, bet arī īstenībā mērojams ļoti garš ceļš. Filmas, kuru tapšanas laikus šķir 20 gadi, katra ir piederējusi pie sociāli aktīvu un ārkartīgi aktuālu parādību loka, runājot par to, kas tobrīd bija Latvijas sabiedrības karstāko diskusiju tēma. Plašāk par fokusa programmu – ŠEIT.

Festivāla notikumi:
Līdztekus vairāk nekā 30 kino seansiem, festivāla 2ANNAS rīkotāji aicina piedalīties arī dažādos festivāla notikumos, kas tiek organizēti sadarbībā ar festivāla draugiem – Radio NABA un interneta žurnālu Satori.lv. 28. septembrī plkst. 18.00 “Nabaklab” notiks Radio Naba raidījuma “Vēstures ķīlis” diskusija “Klejotāji”, kurā no antroploģijas un etnogrāfijas, vēstures un ikdienas ceļotāju skatpunkta mēģinās noskaidrot apstākļus, kas rada vēlmi vai nepieciešamību doties klejojumos. 29.septembrī plkst. 17.00 Kaņepes Kultūras centrā Satori.lv diskusijā “Jaunie nomadi” tiks šķetināti jautājumi par klejojumu nozīmi glabālajā sabiedrībā.

Festivāla trešajā dienā, 30.septembrī, no plkst. 10.00 Kaņepes Kultūras centrā notiks 2ANNAS Industrijas diena. “Filmu izplatīšanas foruma” laikā notiks vieslektoru prezentācijas par auditorijas sasniegšanu, sociālo tīklu izmantošanu mārketingam un jaunām kino formām, kā arī paneļdiskusija “Filmu izplatīšana un mārketinga iespējas” un filmu pitching sesija. Iik vakaru Kaņepes Kultūras centrā notiks festivāla pasākumu vakara programma ar koncertiem, DJ-u un VJ-u spēlēm, sieviešu stand-up komēdiju un nerimstošām dejām.

Biļetes un abonementi pieejami: www.bezrindas.lv
Biļetes cena 4,50 eur (pieaugšajiem), 3,50 eur (skolēniem, studentiem, pensionāriem).
Festivāla abonements: 20 eur (6 filmu seansi + visi vakara pasākumi);
Dienas abonements 9 eur (studentiem un senioriem 6 eur), zvēlētās dienas filmu seansi un pasākumi.

Plašāka informācija par programmām: www.2annas.lv, seko aktuālām 2ANNAS ziņām sociālajos tīklos @2AnnasIFF Facebook un Twitter.

Festivālu organizē: filmu studija Urga; festivālu atbalsta: Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Amerikas Savienoto valstu vēstniecība Latvijā, Vācijas vēstniecība Rīga; sadarbības partneri: Tehniskās Jaunrades Nams ANNAS 2, Nacionālais kino centrs, Media Desk Latvia, Kaņepes Kultūras centrs, Kino Bize, kinoteātris “K.Suns”, Lanateks, Linearis, BBās, Big Bad Bagels; atbalstītāji: Auto īre SIXT, Pupumaiss, ID CS, Rixwell hotel, Copy Expert, Kanādas vēstniecība, PxB, TNT, informatīvais partneris: Rīga TV24; informatīvie atbalstītāji: Radio NABA, radio Pieci.lv, Satori.lv, ISIC, Kino Raksti, Pastaiga, Kaskurkad.lv, Live Riga.

Kontaktinformācija par programmām: info@2annas.lv
saziņa medijiem: pr@2annas.lv

20.09.2016.

20/09/2016