Arhīvs

Paraksta memorandu par Latvija un Ķīnas sadarbību audiovizuālajā jomā

19. jūnijā tika parakstīts Saprašanās memorands starp Latvijas Kultūras ministriju un Ķīnas Tautas Republikas Valsts preses, izdevējdarbības, radio, kino un televīzijas pārvaldes un par sadarbību kino, radio un televīzijas jomā.

Ķīnas Tautas Republikas vizītē piedalījās Valsts preses, izdevējdarbības, radio, kino un televīzijas pārvaldes ministra vietnieks Tian Jin, kā arī pārvaldes Televīzijas, Raidorganizāciju, Finanšu un Starptautiskās sadarbības departamentu vadītāji. Vizīti ierosināja Latvijas kino industrijas pārstāvji. Ķīnas delegāciju ar Latvijas filmu nozari un sadarbības iespējām iepazīstināja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un Latvijas kino producenti, rosinot sadarbību filmu apmaiņā, kā arī aicināja Ķīnas pusi izskatīt iespējas uzņemt filmas Latvijā.
 
Memorandā uzsvērts, ka abas puses savas kompetences ietvaros apņemas veicināt kino, radio un televīzijas programmu kopražojumus, tostarp dokumentālo kino un televīzijas filmu kopražojumus, kas atspoguļo abu valstu mūsdienu cilvēku dzīvi, kultūras tradīcijas un etniskās paražas. Par svarīgu aspektu izvirzīta valstu sadarbība filmu importa jomā, apņemoties no abām pusēm atvieglot importēto filmu izplatīšanu un demonstrēšanu. Memorands paredz arī informatīvo atbalstu un tās apmaiņu, kā arī izplatīt informāciju par starptautiskajiem kino, radio un televīzijas pasākumiem, kas tiek organizēti abās valstīs, veicinot attiecīgo pārstāvju līdzdalību šajos pasākumos.
 
Ķīna ir valsts ar attīstītu kinoindustriju, kas ražo vairāk nekā 600 filmas gadā un pēdējā laikā aktīvi iesaistās sadarbībā ar Eiropas Savienības valstīm audiovizuālo produkcijas izveidē un projektu attīstīšanā.

20/06/2014