Arhīvs

Par preses konferencē runāto

Trešdien, 1. aprīlī, Rīgas Kino muzejā notika preses konference, kurā Nacionālais Kino centrs iepazīstināja ar aktuālāko Latvijas filmu nozarē. 
Preses konferenci atklāja Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte Holmberga, kas raksturoja šī gada finansiālo situāciju un aicināja aktīvi izmantot ES fondu – Media un Eurimages iespējas un uzsvēra, ka no 2002. gada līdz 2008. gadam piesaistītais finansējums no ES fondiem filmu nozarē ir bijis 1 907 694 LVL.


Nacionālā Kino centra direktores vietnieks filmu ražošanas jautājumos Uldis Dimiševskis
iepazīstināja ar šī gada konkursu rezultātiem (valsts atbalsts spēlfilmu, animācijas un dokumentālo filmu ražošanai). Konkursa rīkotāju (NKC) rīcībā bija 1 151 172 LVL valsts budžeta līdzekļu. Sakarā ar budžeta samazinājumu šogad spēlfilmu un animācijas filmu projektu konkursos atbalstījatikaiNKC iepriekš finansētu pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas filmu ražošanas turpināšanu. Savukārt dokumentālo filmu projektu konkursā atbalstīja gan dokumentālo filmu attīstīšanu, gan ražošanu. U. Dimiševskis vērsa uzmanību uz plānotajiem filmu nozares projektu konkursiem vēl šogad.


Aigars Raits, NKC filmu digitalizācijas projekta vadītājs
pastāstīja par projekta „Latvijas filmu zelta fonda atjaunošana, filmu digitalizācija un pieejamības nodrošināšana” gaitu.

NKC filmu izplatīšanas vadītāja Latvijā Kristīne Matīsa
atgādināja par portāla filmas.lv un pašvaldības bibliotēku iespējām skatīties Latvijas filmas un informēja, ka rudenī no 29. septembra līdz 4. oktobrim notiks Nacionālais Filmu festivāls „Lielais Kristaps”.

Informācijas un izplatīšanas daļas vadītāja Līga Miezīte Jensena
stāstīja par filmu starptautiskajiem aktivitātēm un panākumiem pagājušajā gadā un sasniegumiem jau šogad.

Rīgas Kino muzeja vadītāja Elīna Reitere
priecājās par lielisko skatītāju apmeklējumu pagājušajā gadā aicinot izmantot iespēju un apmeklēt esošo izstādi „Rīgas puika. Sergejs Eizenšteins”, kas pagājušajā gadā tika nominēta Dienas Gada balvai kultūrā. Un aicināja piedalīties Kino muzeja pasākumos arī šogad: Latvijas filmu maratons 4. maijā k/t Rīga; Muzeju nakts 16. maijā: Līdzsvara noturēšana vienatnē un grupās; lekciju cikls Tas, ko tu nedrīksti nezināt! k/t Rīga; nodarbības bērniem sestdienās.
 
Noslēgumā mākslinieks un studijas „Animācijas Brigāde” producents Māris Putniņš aicināja NKC vadību, nozares profesionāļus, presi un citus interesentus apvienoties un kopīgi pierādīt valdībai iniciatīvas „Sildīt ekonomiku ar kino” nepieciešamību un lietderību.
 
Preses konferenci noslēdza ar animācijas filmas „Kad āboli ripo” pirmizrādi (studija „Rija”, rež. Reinis Kanaellis).

01/04/2009