Arhīvs

Pabeigts pirmais spēlfilmas “Miglā” filmēšanas posms

Noslēdzies spēlfilmas Miglā uzņemšanas pirmais posms, kas norisinājās piecas nedēļas Daugavpils apkārtnē.

Filmas režisors Sergejs Loznitsa, kura spēlfilma Mana laime piedalījās 2010. gada Kannu kinofestivāla galvenajā konkursa skatē, uzsācis spēlfilmas Miglā filmēšanu, starptautiskā komandā iesaistot kino profesionāļus no Latvijas, Krievijas, Vācijas, Polijas un Baltkrievijas. Filmas mākslinieks Juris Žukovskis ir no Latvijas, operators Oļegs Mutu – no Rumānijas, bet kostīmu māksliniece Dorota Rokueplo – no Polijas.

 
Filma Miglā tiek uzņemta pēc Baltkrievu rakstnieka Vasilija Bikova stāsta motīviem, kur darbība notiek uz Latvijas un Baltkrievijas robežas 1942. gadā – apkārt norit spraigas partizānu cīņas ar iebrucējiem. Šajos notikumos tiek iejaukts arī Sušķenja, filmas galvenais varonis, kurš tiek apvainots vilciena spridzināšanā. Patiesībā viņam ar to nav nekāda sakara, taču partizāni uzskata, ka Sušķenja ir nodevējs, un alkst viņam atriebties. Kad Sušķenja vēlas pierādīt savu nevainību, viņam nākas pieņemt morālus lēmumus amorālās situācijās. Viņš ir nelabvēlīgu apstākļu upuris, kas tikai cīnās par savām tiesībām izdzīvot.
Sušķenjas lomu ir uzticēts spēlēt jaunajam Baltkrievu aktierim Vladimiram Svirskim, kas būs viņa pirmā kino loma. Tāpat režisors aicinājis vietējos Latgales iedzīvotājus piedalīties epizodiskās lomās un masu skatos.
 
Lai gan rudens perioda filmēšana ir beigusies, turpinās sagatavošanās darbi filmas noslēguma posma filmēšanai, kas noritēs ziemā. Miglā pirmizrāde gaidāma nākamā gada pirmajā pusē.
 
Filma ir Vācijas (Ma.Ja.De Fiction), Latvijas (Filmu studija RIJA), un Holandes (Lemming Film) kopražojums sadarbībā ar Krievijas kompāniju GP Film Company, telekanāliem ZDF/ARTE, EURIMAGES fondu un Baltkrievijas kinostudiju.
 
Filma tiek uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Rīgas filmu fonda finansiālu atbalstu.
 

31/10/2011