Arhīvs

Otrais tiešsaistes festivāls portālā filmas.lv pārspēj rekordus

Nacionālā Kino centra portāla filmas.lv rīkotais otrais tiešsaistes festivāls “Latvijas filmas pasaulē”, kura ietvaros 12 Latvijas filmas bija pieejamas noskatīšanai bez maksas jebkur pasaulē, izpelnījies vēl lielāku ievērību, nekā pirmais festivāls vasarā, – divu nedēļu laikā (14.11.-2.12.) portālu apmeklējuši vairāk nekā 84 000 interesenti, apskatot vairāk nekā 337 000 lapas portālā, un kopējais filmu skatīšanās laiks sasniedzis 586 dienas.

 

Otrā tiešsaistes festivāla laikā portālam filmas.lv pieslēgušies skatītāji no 83 pasaules valstīm, un raksturīgi, ka ziņa par tiešsaistes festivālu izraisa arī Latvijas skatītājos lielu interesi par portāla piedāvājumu. Novembra festivālā lielākā ārvalstnieku interese fiksēta Lielbritānijā, ASV un Vācijā, pārējās valstis kopā veido 20% no skatītāju skaita. Salīdzinot festivāla ģeogrāfiju ar vasarā fiksēto, redzams, ka novembrī Latvijas filmu skatītājiem pievienojušies vēl 20 valstu iedzīvotāji – piemēram, filma Homo novus piesaistījusi uzmanību Gvatemalā, Ēģiptē, Ālandu salās, Azerbaidžānā, Kenijā, Gibraltārā, Baltu ciltis skatītas Ziemeļmaķedonijā un Ziloņkaula krastā, Bize un Neguļa – Taivānā, Astoņas zvaigznes – Monako, u.tml.

Populārāko filmu saraksta galvgalī šoreiz ir spēlfilma Homo novus (2018, režisore Anna Viduleja), dokumentālā filma ar inscenējumiem Baltu ciltis (2018, režisori Lauris un Raitis Ābeles), animācijas filma Bize un Neguļa (2017, režisors Edmunds Jansons), dokumentālā filma Astoņas zvaigznes (2017, režisors Askolds Saulītis) un restaurētās klasikas meistardarbs Cilvēka bērns (1991, režisors Jānis Streičs) – tātad trīs Simtgades filmas piecniekā. 

Noslēdzoties tiešsaistes festivāla piedāvājumam, portāls www.filmas.lv, ko Nacionālais Kino centrs (NKC) ciešā un veiksmīgā sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru (KISC) izveidojis, lai veicinātu Latvijas filmu pieejamību skatītājiem, atgriežas ikdienas darba režīmā, kur sadaļā Latvijas filmas tiešsaistē ir iespējams noskatīties vairāk nekā 170 filmu jebkurā laikā jebkur Latvijas teritorijā, filmu piedāvājumu pakāpeniski papildinot. Visas tiešsaistē pieejamās filmas var bez maksas noskatīties ne tikai datora pārlūkprogrammās, bet arī izmantojot viedtālruņus un planšetdatorus ar jaunākajām iOS un Android operētājsistēmu versijām.

Portāls www.filmas.lv, kuram kopš tiešsaistes festivāla izstrādāts jauns un funkcionālāks dizains, ir arī Latvijas filmu nozares plašākā datu bāze – tur pieejama kataloga informācija par vairāk nekā 2600 Latvijā uzņemtām filmām, sākot ar 1920. gadu. Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.

Savukārt īpaši Simtgades filmu izplatīšanai pasaulē jau kopš pavasara ir pievērsusies apvienība Kinopunkts, kas jau kopš 2018. gada ļoti veiksmīgi nodarbojas ar Simtgades filmu izplatīšanu Latvijas reģionos. Ja tautieši ārzemēs vai citi interesenti vēlas rīkot publiskus seansus Simtgades filmu izrādīšanai, Kinopunkts palīdzēs kontaktēties ar filmu producentiem un noorganizēt filmu demonstrēšanu plašākam skatītāju lokam.

 

 

Sagatavoja:
Kristīne Matīsa,
NKC speciāliste filmu nozares informācijas jautājumos
kristine.matisa@nkc.gov.lv, 26129954, 67358879

 

10.12.2019.

 

10/12/2019