Arhīvs

Otrais Starptautiskais Baltijas valstu filmu festivāls „Baltijas vilnis”

No 22. līdz 28. augustam Lietuvas pilsētā Nidā notiks otrais Starptautiskais Baltijas filmu festivāls Baltijas vilnis (Baltic Wave). Festivāla atklāšana – 23. augustā, atzīmējot Baltijas tautu vienotības unikālā notikuma – Baltijas ceļa 22. gadskārtu.Festivāla idejai savu svētību devuši visu trīs Baltijas valstu Ministru prezidenti  tikšanās laikā Lietuvā 2009.gada augustā, pēc Baltijas Premjerministru padomes kopīgās Deklarācijas parakstīšanas par godu Baltijas ceļa 20.gadadienai.
 
Premjerministrs Valdis Dombrovskis šogad ir nosūtījis apsveikuma vēstuli festivālam, kurā teikts: „Mūsu tautas vieno ne tikai kopīga vēsturiska atmiņa, bet arī bagātīgas tradīcijas kino mākslas jomā, kas ir kļuvušas par vienu no Baltijas valstu vērtībām. Lai arī „Baltijas vilnis” notiek tikai otro gadu, tā pastāvēšana ir apliecinājums mūsu vērtību un kultūru vienotībai.”
 
Pasaulē Baltijas valstis tiek uztvertas kā vienota ģeogrāfiska un kultūras teritorija. Savulaik Baltijas filmu skates, autoru tikšanās un filmu apspriešana notika katru gadu. Ir ļoti nozīmīgi atjaunot šo tradīciju, veicinot reālu sadarbību un sabiedrības interesi par kaimiņu zemju kultūras norisēm. Festivāla laikā notiks autoru tikšanās ar skatītājiem un profesionāli semināri.
 
Latviju festivālā pārstāvēs 3 spēlfilmas un 3 filmu autori: Rūdolfa mantojums, režisors Jānis Streičs, Medības, režisors Andis Mizišs, Dancis pa trim, režisors Arvīds Krievs, (filmu pārstāvēs māksliniece Ieva Romanova) un 2 dokumentālās filmas, kas guvušas īpašu starptautisku atzinību: Kā tev klājas, Rūdolf Ming?, režisors Roberts Rubīns un Ģimenes lietas, režisors Andris Gauja.
 
Festivāls atklāšanā piedalīsies Latvijas vēstnieks Lietuvā Mārtiņš Virša kungs.
 
Festivāla ietvaros animācijas meistari rīko bērnu animācijas darbnīcas. Rezultātā tiks izveidota daudzu bērnu kopīga animācijas filma. Latviju meistaru grupā pārstāv režisors Nils Skapāns.
             
Festivālu rīko Lietuvas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Neringas pašvaldību un Latvijas un Igaunijas Kinematogrāfistu savienībām. Pirmais triju Baltijas valstu filmu festivāls Baltijas Vilnis tika atklāts 2010. gada 23. augustā, Baltijas ceļa 21. gadadienā. Festivāla direktors ir Lietuvas Kinematogrāfistu savienības prezidents Gitis Lukšas.
 
Papildus informācija šeit.

19/08/2011