Arhīvs

“Oskaram” nominētā filma “Klusuma skatiens” kinoteātrī “Kino Bize”

No piektdienas, 5. februāra, kinoteātris “Kino Bize” sāk demonstrēt talantīgā kinorežisora Džošua Openheimera filmu “Klusuma skatiens / The Look of Silence”, kas februāra beigās ASV Kinoakadēmijas 88. “Oskaru” ceremonijā cīnīsies par labākās dokumentālās filmas godalgu. Filma “Klusuma skatiens” bijusi iekļauta Rīgas Starptautiskā kinofestivāla un Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programmās.

Klusuma skatiens

Režisoram Džošua Openheimeram (Joshua Oppenheimer), veidojot pasaulslaveno dokumentālo filmu Nogalināšanas anatomija / The Act of Killing (2012) un filmējot tai Indonēzijas genocīda politikas realizētājus, kāda ģimene atklāja, kurš nogalinājis viņu dēlu un kā tas noticis. Jaunākais brālis ir apņēmības pilns stāties pretī bailēm, kuras pavada izdzīvojušos, un konfrontēties ar cilvēkiem, kas ir atbildīgi par brāļa nāvi. Tā ir neiedomājama uzdrīkstēšanās valstī, kur pie varas vēl joprojām ir slepkavas.

Amerikāņu izcelsmes dokumentālo filmu režisors Džošua Openheimers pašlaik dzīvo Dānijā. Viņa filma Nogalināšanas anatomija / The Act of Killing kļuva par kino sensāciju visā pasaulē – tā saņēma Eiropas Kinoakadēmijas balvu un vairāk nekā sešdesmit citu godalgu, nominēta Oskaram kā labākā dokumentālā filma. Verners Hercogs filmu nodēvējis par pavērsienu dokumentālā kino vēsturē.

Klusuma skatiens ir diptiha otrā daļa. Filmas pirmizrāde notika Venēcijas kinofestivālā, kur tā tika atzīta par labāko filmu. Abu filmu uzņemšanā piedalījusies anonīmu Indonēzijas filmu veidotāju komanda, kuru dzīvība vēl joprojām ir apdraudēta.

Filma tiks izrādīta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

KLUSUMA SKATIENS
Džošua Openheimers
Dānija, Indonēzija, Norvēģija, Somija, Lielbritānija
2014, 98 min.
Dokumentāla filma

KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga
www.kinobize.lv

4.02.2016.

04/02/2016