Arhīvs

Notikusi konkursa Latvijas filmas Latvijas simtgadei ekspertu padomes tikšanās

8. oktobrī notika pirmā konkursa Latvijas filmas Latvijas simtgadei ekspertu padomes tikšanās. Tikšanās laikā eksperti – komponiste Lolita Ritmane, dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte, mecenāts un filmu producents Boriss Teterevs, zinātņu doktors Viktors Freibergs un Jaunā teātra institūta direktore, Nacionālās kultūras padomes pārstāve Gundega Laiviņa – saņēma projektu mapes, kā arī diskutēja par projektu vērtēšanas gaitu. Ekspertu komisijas sastāvā ir arī kinorežisori Jānis Streičs un Pēteris Krilovs, abi šobrīd neatrodas Latvijā, tālab informatīvajā sēdē nepiedalījās. Komisijai lēmums ir jāpieņem mēneša laikā. Sanāksmē piedalījās Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un vadītājas vietnieks Uldis Dimiševskis, tikšanās noslēgumā eksperti atbildēja uz žurnālistu jautājumiem.

Eksperti, īpaši Boriss Teterevs un Viktors Freibergs, uzsvēra Latvijas kino potenciālu, kā arī to iepriecinošo faktu, ka arvien vairāk ekrānu sasniedz filmas, kas ļauj runāt par “jauno Latvijas kino”. Losandželosā dzīvojošā komponiste Lolita Ritmane uzsvēra, ka viņa ar azartu lasīs daudzos projektu pieteikumus, turklāt viņa atrodas īpašā situācijā, jo ar svaigu skatu varēs vērtēt Latvijas kino veidotāju pieteikumus. Lolita Ritmane projektus vērtēšot arī starptautiskā dimensijā, skatoties uz tiem ar ASV kinoindustrijai piederīgās acīm. Par Latvijas simtgades un šī filmu konkursa jēdzienisko nozīmīgumu runāja arī dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte.
 
Klātesošie akcentēja šī konkursa nozīmīgumu un tā mērķi 2018. gadā Latvijas simtgadi sagaidīt ar daudzveidīgu un mūsdienīgu filmu programmu, izveidojot vēsturisku filmu, latviešu literatūras ekranizāciju, mūsdienu drāmu, filmu jauniešu un bērnu auditorijai, kā arī pilnmetrāžas animācijas filmu. Konkursa pirmajā kārtā sadalāmais finansējums ir 264 654 eiro. Konkursa pirmajā kārtā iecerēts atbalstīt apmēram 12 projektus. Pēc gada ekspertu komisija izvērtēs jau uzrakstītos filmu scenārijus un filmu vizuālos pieteikumus, lai izlemtu, kurus filmu projektus attīstīt tālāk.


Latvijas filmas Latvijas simtgadei – pieteikto projektu saraksts
 

08/10/2014