Arhīvs

Notiks www.balticshorts.com Baltijas īsfilmu skate – „Supershorts”

Baltijas īsfilmu skate, kurā demonstrēs Balticshorts labākās īsfilmas, norisināsies no 24. janvāra līdz 12. februārim desmit Latvijas pilsētās: Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jūrmalā, Kandavā, Saldū, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un Valkā.

Baltijas īsfilmu skate ir līdz šim nebijis notikums Latvijas kultūras dzīvē un tās galvenais mērķis ir popularizēt Baltijas jauno režisoru darbus. Programmā iekļautas desmit īsfilmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 

Kino kritiķe Dita Rietuma par Balticshorts portālu: “Balticshorts virtuālā vietne ir apsveicama iniciatīva, kas rada platformu gan Baltijas valstu jaunajiem filmu veidotājiem, gan ļauj arī nepieradinātā kino cienītājiem iepazīties ar jaunu režisoru darbiem, ko neatrast kinoteātros un TV kanālos. Šajā vietnē ir visas iespējas gan demonstrēt savu unikālo redzējumu- filmas, gan gūt jaunus iespaidus.”

Baltijas īsfilmu skati var apmeklēt bez maksas.
Noslēgums 12. februārī Rīgā, kinoteātrī K.Suns, ieeja Ls 1.
 
Baltijas īsfilmu skates organizatori ir portāla Balticshorts idejas autors Vents Grīnbaums un menedžere Kristīne Hlevinska. Vents Grīnbaums: “Kino tirgus Latvijā ir mazs, tāpēc ir jādomā kā to paplašināt. Balticshorts galvenā misija ir izveidot vienotu kino telpu visās trijās Baltijas valstīs. Supershorts skate ir pirmais solis šīs idejas īstenošanā.”

Baltijas īsfilmu portāls www.Balticshorts.com ir bezpeļņas projekts, kas tika atklāts 2010. gada 16. septembrī. Portāla mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam interesentam portālā bez maksas skatīties Baltijas valstu režisoru īsmetrāžas filmas. Kopš portāla darbības uzsākšanas to katru mēnesi aplūko aptuveni 3000 cilvēku, portālā ir reģistrējušies vairāk kā 200 ar kino nozari saistītu cilvēku, tajā ir pieejamas vairāk kā 250 īsfilmas, kuru skaits ar katru dienu pieaug.
 
Programma
 

14/01/2011