Arhīvs

Notiks starptautiskais Manhetenas īsfilmu festivāls

3. un 4.oktobrī kinoteātrī Splendid Palace notiks starptautiskā Manhetenas īsfilmu festivāla (Manhattan Short, Ņujorka, ASV) 2014.gada konkursa finālistu programmas skate, ko veido 10 finālā iekļautās īsfilmas no visas pasaules. Šogad pirmoreiz Latvijā Manhetenas īsfilmu festivāls norit ne tikai Rīgā, bet arī lielākajās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā, Valmierā.

«Festivāla norise visā Latvijā ļauj ne tikai Rīgas iedzīvotājiem, bet kino skatītājiem visā Latvijā sekot jaunākajām tendencēm kino, redzēt labākos īsmetrāžas darbus pasaulē,» stāsta festivāla organizētājs Staņislavs Tokalovs. «Būtībā ikviens kino veidotājs var piedalīties Manhattan Short, nosūtot savu filmu festivālam. Tas var būt puisis vai meitene no Valmieras, Daugavpils… Iespējams, ka, noskatoties festivāla programmu kādam no vietējiem kino veidotajiem – scenāristiem, režisoriem radīsies ideja par savu filmu kā festivāla dalībnieci.»

Visos pasaules kinoteātros skatītāji saņems balsošanas kartīti, kurā būs jāatzīmē tikai viena – labākā pēc katra domām filma, gan arī viņaprāt izcilākais aktieris vai aktrise. Arī Rīgas un Latvijas skatītāju balsošanas rezultāti tiks nosūtīti uz Ņujorku, kur 6.oktobrī, saskaitot visas skatītāju balsis, tiks paziņots šī gada uzvarētājs.

Šogad Manhattan Short birojs Ņujorkā saņēma 520 filmas no 49 valstu režisoriem, no kurām, kā ierasts, tika atlasītas 10 finālistes. Šogad finālā ir filmas no ASV, Lielbritānijas, Austrālijas, Francijas, Nīderlandes, Vācijas, Norvēģijas, Meksikas. Tās vieno režisoru meistarība, talantīgi scenāriji un stāstu universālums. Daudzas no filmām finālistēm jau ir guvušas balvas prestižos kinofestivālos: Sundance, Tribeka, Berlīnē, Toronto u.c.

Manhetenas īsfilmu festivāls vairāk nekā 300 pilsētās visā pasaulē norisinās no 26.septembra līdz 5.oktobrim. Katru gadu festivāla seansus apmeklē vairāki simti tūkstošu skatītāju sešos kontinentos. Tas arī ir organizētāju mērķis – apvienot kinoskatītājus visā pasaulē un dot iespēju talantīgiem režisoriem demonstrēt savus jaunākos darbus, atklāt sev jaunu auditoriju.


Seansu datumi:
Rīgā –  Kino Splendid Palace 3. un 4.oktobrī plkst.19:00
“Kinoballe”  Liepājā,  “Kino Rio” Ventspilī ,“New Europe Cinemas” Daugavpilī – no 3. līdz 5.oktobrim
Valmierā – Kino “Gaisma” – 4.oktobrī plkst.19:00
Pasākuma valoda: angļu, ar latviešu un krievu subtitriem
Biļetes uz kinofestivāla Manhattan Short 2014 seansiem Rīgā var iegādāties www.ekase.lv vai Kino Splendid Palace kasē, Elizabetes ielā 61. Biļetes cena – 6 EUR, festivāla dienā – 8 EUR.
Latvijas pilsētās – biļetes kinoteātru kasēs (cenas 2.95-6 EUR)
Pasākums notiek sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā, “Wellton Centrum Hotel & Spa”, restorānu “Yakuza Sushi & Asian Fusion”, restorānu “Djadja Vaņa”. Atbalsta radio European Hit Radio, Super FM, radio PIK, focus.lv.

www.manhattanshort.com
https://www.facebook.com/pages/MANHATTAN-SHORT-in-Latvia/330993158440?fref=ts
http://www.splendidpalace.lv/lv/movies/view/1202

02/10/2014