Arhīvs

Notiks Māra Martinsona filmas OKI – OKEĀNA VIDŪ pirmizrāde

8.aprīlī Kino Citadele notiks kinorežisora Māra Martinsona Losandželosā uzņemtās filmas OKI – okeāna vidū nacionālā pirmizrāde, kurā piedalīsiesfilmas galveno varoņu lomu atveidotāji Kaori Momoi un Andris Bulis, filmas mūzikas autors Viljams Goldšteins un radošā komanda.

No 7. līdz 12. aprīlim filmas pirmizrādes svētku ietvaros Rīgā tiks organizēti arī dažādi pasākumi, kas saistās ar “Oki – okeāna vidū”. Tiks prezentēts izdevniecības “Dienas Grāmata” izdotais Māra Martinsona tāda paša nosaukuma romāns, Rīgā ierodas filmas dalībnieki – pasaules klases aktrise Kaori Momoi un mūzikas improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins, lai tiktos ar skatītāju pirmizrādes vakarā un dalītos savā pieredzē īpaši organizētās meistarklasēs.
 
Ar pirmizrādi saistīto pasākumu programma šeit.
 
Režisors Māris Martinsons ir īpaši pateicīgs aktrisei Kaori Momoi, Andrim Bulim un Viljamam Goldšteinam, uzskatot, ka filma ir kopdarbs, kurā ļoti nozīmīga loma ir katram tās dalībniekam. Tāpat ir lieliski apzināties, ka ir bijusi lieliska sinerģija starp viesmākslniekiem un Latvijas radošajiem pārstāvjiem. Tā, piemēram, Viljama Goldšteina filmēšanas laukumā sacerēto mūziku, ir saviļņojoši aranžējis Rihards Zaļupe.
 
“Šis darbs Latvijas kinomākslas kontekstā ir unikāls, jo te satiekas un filmas attīstību nosaka vairāku mākslu sintēze – mūzika, vizuālā māksla un kino. Te ir satikušies ļoti bagāti cilvēki. Iztēle, jutekliskums un skaidra labā izpratne ir viņu lielākā garīgā bagātība. Man ir laimējies satikt brīnišķīgo japāņu aktrisi Kaori Momoi, ar kuru kopīgi veidojam jau otro kinodarbu. Milzīgu pienesumu filmas attīstībai devis Losandželosā un pasaules mūzikas apritē atzīts komponists un improvizācijas virtuozs Viljams Goldšteins. Pārsteidzoši precīzi un radoši kopā ar aktieri Andri Buli izveidojām tēlu, ko viņš pats filmā arī atveido. “Oki – okeāna vidū” ir mazbudžeta filma un man nevienu brīdi, veidojot un montējot filmu, nav bijis mērķis to noslēpt. Manuprāt, pasaulē arvien vairāk un vairāk cilvēki saprot, ka neko nevar saplānot ilgu laiku uz priekšu un ne visu var nopirkt par naudu. Kas atliek? Vienkārši izmantot gadījumu un rīkoties”, tā par savu ceturto spēlfilmu saka pats režisors Māris Martinsons.
 
Savukārt aktrise Kaori Momoi par iespēju filmēties šajā filmā stāsta: “Strādāt ar Māri Martinsonu ir lieliski tāpēc vien, ka viņš kino neuztver kā krāsojamo grāmatiņu – precīzas scenārija robežas, ko burtiski izpildīt. Viņam daudz svarīgāks ir cilvēciskais faktors un mirkļa burvība. “
 
Andris Bulis par šo projektu stāsta: “FilmēšanaLosandželosā bija saspringts, bet interesants laiks! Kad nav lielas filmēšanas grupas, darbs ir daudzkārt vieglāks un izaicinošāks, tomēr Losandželosa ir vieta, kur jābūt ļoti precīzam un koncentrētam! Varu teikt, ka sadarbība ar Kaori Momoi bija tāda, ko novēlētu izbaudīt ikvienam kolēģim! Pasaules zvaigzne ar japāņu raksturīgu pieklājīgu un partnerisku šarmu!”
 
Filmas veidotāji – filmu producēšanas kompānijas Krukfilms un VFS films, filma tapusi, pateicoties producentu un partneru investīcijām, kā arī Borisa un Ināras Teterevu fondam.
 
Informācija par filmu:

www.facebook.com/okithemovie

 

 
Oficiālais treileris: http://www.youtube.com/watch?v=7dcRRJCDU_Q
Noskaņas treileris: http://www.youtube.com/watch?v=svYSmW1l0Ik
 
No 11.aprīļa filmu sāk izrādīt Rīgas kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace, Cinamon un Silver Screen Daugavpilī.
 

31/03/2014