Arhīvs

Notiks Baltijas Mediju skolas filmu skate un radošā darbnīca

11.aprīlī plkst.18.00 Spīķeros „kim?” zālē notiks Baltijas Filmu un mediju skolas (BMF) labāko īsfilmu skate, par iespējām studēt kino profesijas Tallinā bakalaura un maģistra līmenī stāstīs skolas radošais direktors Martins Adamso. Ieeja – brīva.

Īsfilmu skate noslēgs Baltijas Filmu un mediju skolas Tallinā, Rīgas Kinoskolas un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta „kim?” kopīgo projektu – radošo darbnīcu, kuras laikā 10.-11. aprīlī Spīķeros tiks filmēti jauniešu scenāriji, kas uzvarējuši martā izsludinātajā radošo darbu konkursā. Īsfilmu scenāriju projektu atlasi veica Baltijas mediju skolas pasniedzēji. Uzvarējušie scenāriji tiks filmēti ar Baltijas Mediju skolas kamerām un gaismas tehniku.

Baltijas Filmu un Mediju skola ir Tallinas universitātes struktūrvienība, kas piedāvā audiovizuālo apmācību gan maģistra, gan arī bakalaura līmenī. BMF pārstāvji tā radošā direktora Martina Adamso vadībā atbalsta koncepciju – audiovizuālai izglītībai ir jāattīstās ne tikai akadēmiskās, bet arī interešu izglītības līmenī.
 
Baltijas Filmu un Mediju skolas radošais direktors Martins Adamso uzskata:  „Latvija ir viena no tām valstīm, kuru radošā potenciāla dēļ arī tika izveidota Baltijas Filmu un Mediju skola Tallinā. Mēs priecājamies, ka pirmajos šīs skolas pastāvēšanas gados tajā ir mācījušies vairāki desmiti studentu no Latvijas. Mēs vēlamies paplašināt savu darbību Latvijā, tālab BMF uzsāk īsu meistardarbnīcu sēriju Rīgā, kas tiks veidotas kopā ar interešu izglītības projektu Kinoskola. Ja jūs interesējaties par iespēju apgūt kino vai TV, tas ir labs izejas punkts, lai pārbaudītu savas prasmes un talantu.” 
 
Baltijas Filmu un Mediju skola nodrošinās Radošās darbnīcas Spīķeros tehnisko atbalstu, kā arī piedāvās intensīvu treniņu programmu šīs augstskolas pasniedzēju vadībā. Radošās darbnīcas noslēgumā interesenti (ne tikai radošās darbnīcas dalībnieki) tiks iepazīstināti ar šīs augstskolas studentu darbiem, kā arī informēti par iespējām studēt kino un audiovizuālos medijus Tallinā. Seansā tiks rādītas labākās Baltijas Mediju skolā tapušās filmas. Laika periods – kopš šīs Tallinas universitātes sastāvā esošās skolas dibināšanas, tātad – četri gadi.
 
Par projekta veidotājiem: Kinoskola piedāvā audiovizuālo apmācību interešu izglītības ietvaros. Šīs skolas pasniedzēju vidū ir Latvijā atzīti kino profesionāļi (I.Slucka, V.Freibergs, D.Rietuma, D.Āboliņa, N.Naumanis u.c.) Kinoskolas nodarbības notiek Rīgā, Spīķeros, sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojektu „kim?”. Savukārt „kim?” ir viens no aktīvākajiem laikmetīgās mākslas programmu nodrošinātājiem Rīgas kultūrvidē, kas regulāri piedāvā gan izstādes, gan lekcijas, gan filmu programmas.
 
Informācija:
KinoskolaKinoskola@kinoskola.lv, 29277637
Kim? – Egita Kurpniece, 26406336
 

                                                                                Martins Adamso

08/04/2010