Arhīvs

Notiek Lailas Pakalniņas jaunās filmas AUSMA filmēšana

Augustā sākusies Lailas Pakalniņas jaunās spēlfilmas Ausma filmēšana, kas uzsākta Polijā un turpinās Latvijā – Rīgā un Kurzemes pusē: Talsos, Vandzenē, Dižstendē, Valdemārpilī, Tukumā, Lestenē un citur. Filma top kā Latvijas un Polijas kopražojums.
 

 

Filma Ausma būs stāsts par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad dzīves principu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Dēls cēlas idejas vārdā nodeva savu tēvu, bet tēvs – dēlu. Galvenajās lomās tēvs – Vilis Daudziņš un dēls – 11 gadus vecais Antons Grauds, kolhoza priekšsēdētāju spēlēs Liena Šmukste. Filma būs melnbalta, tās mākslinieks ir Jurģis Krāsons, filmē poļu režisors un operators Vojcehs Starons (Wojciech Staron).

Filmas projekts tiks prezentēts Venēcijas filmu tirgū, kas norisinās Venēcijas Kinofestivāla ietvaros no 28.augusta līdz 2.septembrim. Filmu tirgus ir iespēja rast starptautiskus sadarbības partnerus gan filmas pēcapstrādes, gan izplatīšanas posmiem.

L. Pakalniņas filmas izrādītas arī Venēcijas kinofestivāla konkursa programmās: 2010. gadā dokumentālā filma Pa Rubika ceļu iekļauta konkursa programmā Orizzonti Short film competition, savukārt 2003. gadā spēlfilmas Pitons pirmizrāde notikusi konkursa Upstream ietvaros.

27/08/2014