Arhīvs

Noslēgusies festivāla “Francijas pavasaris” kino programma

Ar vērienīgu Rīgas Kinomuzeja pasākumu Nouvelle Vague. Reloaded 19. maija naktī Rīgā un animācijas filmas Kirikū un zvēri seansiem līdz pat 27. maijam Ventspilī, ir noslēgusies festivāla Francijas pavasaris kino programmas skate.Programmā tika iekļauta gan filmu programma pieaugušajiem un bērniem, gan Rīgas Kinomuzeja organizētais lektorijs – iepazīšanās ar mūsdienu franču kino un tā noslēguma pasākums ar projekcijām par Jaunā viļņa filmu aktuālām tēmām.

Filmu programmu 30. martā kinoteātrī Rīga aizsāka par Francijas kino šedevriem atzītās 20. gs. otrās puses filmas, kas Latvijā uz ekrāna līdz šim tika rādītas reti. To starpā L. Bunjuela filma Dienas skaistule, M. Pialā Lulū, Ž.Ž. Beneksa  Dīva, L. Karaksa Sliktās asinis, K. Korsīnī Mēģinājums u.c.
Francijas filmu demonstrēšana turpinājās kinoteātrī K. Suns – tur no 13. aprīlim līdz 1. maijam tika demonstrēta Jaunā viļņa izcilā pārstāvja Fransuā Trifo darbu retrospekcija. Skatītājiem tika piedāvātas filmas 400 sitieni, Nozagtie skūpsti, Mājas pavards, Aizslīdošā mīla, Žils un Džims, Maigā āda, Divas anglietes un kontinents, Pēdējais metro, Kaimiņiene. Maija beigās Trifo filmu programma tika demonstrēta arī skatītājiem Daugavpilī. 

Mazākajiem skatītājiem un viņu vecākiem no 4. – 10. maijam kinoteātrī Daile tika piedāvātas ar Latvijas animācijas studijām Rija un Jet Media sadarbībā tapušo animācijas filmu programma visai ģimenei – M. Oslo Kirikū un burve, Kirikū un zvēri, S. Šomēna Randiņš Belevillā. Animācijas filmas tika demonstrētas arī Liepājā un Ventspilī.

Kirikū radītājs –  režisors Mišels Oslo 3.un 4. maijā Rīgā pasniedza meistardarbnīcu studentiem un animācijas filmu veidotājiem.

Kino programmu festivāla Francijas pavasaris ietvaros realizēja Francijas Kultūras centrs, Nacionālais Kino centrs, Rīgas Kinomuzejs, Animācijas filmu studijas Jet Media un Rija, kinoteātri K.Suns, Rīga, Valkas pilsētas dome un Madonas kinoteātris Vidzemnieks, Smiltenes kinoteātris Kino 80, Daugavpils Kultūras centrs un kinoteātris Renesanse, Liepājas kinoteātris Balle un Ventspils kinoteātris Rio.

30/06/2007