Arhīvs

Noslēdzies Rīgas Filmu fonda kārtējais konkurss

Noslēdzies Rīgas domes rīkotais konkurss Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma programmā „Rīgas filmu fonds” ārvalstu filmu uzņemšanai Rīgā, atbalstīti četri pieteikumi.

Konkursa rezultātā apstiprinājumu līdzfinansējuma līguma slēgšanai ar Rīgas pilsētas pašvaldību saņēma šādi pieteikumi:

1. SIA „Krukfilms” pieteikums „Maģiskais kimono” (Magic Kimono), kas taps sadarbībā ar „Loaded Films” (Japāna) un „Oree Films” (Igaunija), ar līdzfinansējuma intensitāti 20% – līdz 240 917 euro no izmaksām Latvijā. Tā ir latviešu režisora Māra Martinsona filma par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu. Pusmūža sieviete Keiko (Kaori Momoi) cenšas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru un nonāk Rīgā. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu un šeit dzīvojošos cilvēkus, latviskās vērtības, kultūrmantojumu un virtuvi. Jāpiebilst, ka aprīļa beigās projekts “Maģiskais kimono” saņēma Japānas kultūras ministrijas atbalstu filmas ražošanai vairāk nekā 200 000 eiro apmērā, un filmas producente Linda Krūkle uzsver – tas ir pirmais precedents Baltijā, kad Japāna sniegusi atbalstu topošai filmai tik lielā apmērā, tādējādi apliecinot, ka “Maģiskais kimono” ir pasaules mēroga projekts. Pašlaik turpinās gatavošanās filmēšanai, kas augustā sāksies Rīgā un Japānas pilsētā Kobē.

2. SIA “Film Angels Productions” pieteikums „Prom” (Out), kas taps sadarbībā ar “Sentimentalfilms” (Slovākija), ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 34 531 euro no izmaksām Latvijā. Filma ir viena cilvēka odiseja pa Ziemeļaustrumeiropu – 50 gadus vecais Agostons pēkšņi zaudē darbu dzimtajā Slovākijas mazpilsētā un dodas uz Latviju, kur kādā kuģu būvētavā viņu gaida metinātāja darbs, taču svešajā zemē sākas dažādi sarežģījumi.

3. SIA “Infinity Films” pieteikums „8 pēdējie randiņi” (8 last dates), kas taps sadarbībā ar „Green Films” (Krievija), ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 70 488 euro no izmaksām Latvijā. Tas būs trešais turpinājums Krievijā ļoti populāro romantisko komēdiju virknē par precētu pāri Veru un Ņikitu, kuri savā laimīgajā un gandrīz ideālajā laulībā tomēr piedzīvo dažādus kuriozus sarežģījumus.

4. SIA “Infinity Films” pieteikums „Aizmirstie Holivudas mīti” (Forgotten fables of Hollywood), kas taps sadarbībā ar „Digital Slave Productions” (ASV), ar līdzfinansējuma intensitāti 10% – līdz 86 484 euro no izmaksām Latvijā. Šī ir 12 sēriju TV filma zinātniskās fantastikas žanrā, veidota no 12 sasvstarpēji nesaistītām filozofiskām novelēm, kurās katrā kāds galvenais varonis iztur pārbaudījumus, izdara izvēli un gūst kādu mācību.

Rīgas dome izsaka pateicību visiem konkursa pretendentiem par ieinteresētību un pieteikšanos izsludinātajā konkursā.

Vairāk informācijas:
Dace Lešinska
Rīgas pilsētas izpilddirektora palīdze uzņēmējdarbības jautājumos [Rīgas Filmu Fonds]
Rātslaukums 1, 426.kab., Rīga LV-1539
E-pasts: dace.lesinska@riga.lv
Tālrunis +371 67037659 Fakss +371 67026051

07/05/2015