Arhīvs

Noslēdzies konkurss “Latvijas kods. Latvija šodien”

Latvijas Televīzijā noslēdzies ikgadējais dokumentālo īsfilmu konkurss “Latvijas kods. Latvija šodien”, un finansējumu šogad nolemts piešķirt pieciem projektiem. Darbs pie konkursā uzvarējušo filmu realizācijas sāksies marta beigās, LTV ēterā filmas būs skatāmas Valsts svētku laikā novembrī. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu un Nacionālo Kino centru.

 Logo_2017

 

“Konkurss ir iespēja režisoriem meklēt, izzināt un atrast šodienas Latviju. Būtiski, ka atrastais akcentē plašai mūsdienu sabiedrībai svarīgus jautājums. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad izteikti dominēja stāsti par kopienām un plašākām cilvēku grupām, meklējot tajos plašāku sociālo kontekstu,” stāsta projekta vadītāja Zane Valeniece, piebilstot, ka darbs pie filmu izvērtēšanas ir liela atbildība. Vērtēšanas procesā tika ņemts vērā gan saturiskais, gan arī mākslinieciskais piedāvājums.

Konkursa ietvaros atbalstīti šādi projekti:

Mūsējie, režisors Matīss Spaile  (SIA Sports Da Vision), Meklētāji, režisors Didzis Eglītis (SIA Quick Film Production), Rezidenti, režisors Ivars Zviedris un Inese Kļava (Biedrība Dokumentālists), Ģimene, režisors Varis Pinķis (SIA Skuba Films) un Izkrāsotie, režisors Tomass Beķeris (SIA Totality Productions).

Režisora Matīsa Spailes filma Mūsējie būs stāsts par piederības sajūtu Latvijai. Filmas galvenie varoņi būs trīs zināmi sportisti – bijušais, esošais un topošais olimpietis. Kādēļ sportistus, kuri pirms divdesmit sešiem gadiem dzimuši neatkarīgā Latvijā, vēl joprojām šeit uzskata par svešiniekiem?

Savukārt Meklētāji būs režisora Didža Eglīša piedāvājums paraudzīties uz to, ko nozīmē pienākuma apziņa Latvijā. Mūsdienās arvien biežāk parādās ziņas par bezvēsts pazudušiem cilvēkiem, un šāda veida traģēdija var notikt ar jebkuru no mums.

Ivara Zviedra un Ineses Kļavas veidotā filma Rezidenti atklās to, kā nezaudēt uzticību savai zemei – Latvijai. Filmas galvenie varoņi par visu vairāk vēlas palikt Latvijā un strādāt savā profesijā. Kā viņiem izdosies palikt lojāliem Latvijas medicīnas sistēmai?

Filma Ģimene būs režisora Vara Piņķa debija dokumentālajā kino, atainojot vienu no “gaismas punktiem” Latvijas kartē – Bruknas Kalna svētības kopienu. Filmas centrālais tēls būs “ģimene”. Šis ir vārds ar spēcīgu nozīmi, daudz spēcīgāku, nekā to ikdienā apzināmies.

Jaunā režisora Tomasa Beķera debijas filma Izkrāsotie būs stāsts par latviskās identitātes saglabāšanu. Ko tā nozīmē cilvēkiem, kuri nolemj pamest Latviju un meklēt laimi citā valstī?

Filmu projektus izvērtēja konkursa žūrija: projekta Latvijas kods. Latvija šodien vadītāja Zane Valeniece, LTV Filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Šarlote Līduma, LTV satura redaktore Gunta Sloga, LTV satura redaktore Vikija Valdmane–Rozenberga, LTV Raidījumu daļas redakciju vadītājs Mārtiņš Ķibilds,  Baltijas Mediju izcilības centra vadītāja Rita Ruduša un VKKF Filmu nozares eksperte Arta Ģiga.

Konkurss Latvijas kods. Latvija šodien tiek organizēts jau piekto gadu. Tā mērķis ir atbalstīt filmas, kuras dokumentē šodienas Latvijas dzīvi, vidi un cilvēkus, meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās. Projektu pieteicēji ir aicināti aktualizēt sabiedriski nozīmīgas tēmas, kuras ir pelnījušas plašāku uzmanību un līdz šim nav pienācīgi iztirzātas. Konkursa Latvijas kods. Latvija šodien projektu pieteicēji tiek aicināti apvienot analītisku skatījumu un māksliniecisku redzējumu īsā, kodolīgā televīzijas dokumentālās filmas žanrā.

Vairāk informācijas par konkursu – ŠEIT.

 

Papildinformācija:
Antra Feldmane
LTV pašreklāmas redaktore
Mob. 26558113
antra.feldmane@ltv.lv

17.03.2017.

17/03/2017