Arhīvs

Norvēģijas filmas bērniem “K. Sunī”

Norvēģijas vēstniecība Rīgā un “Kino galerija” aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt norvēģu kino bezmaksas seansus skolēnu ziemas brīvlaikā no 25. decembra līdz 8. janvārim kinoteātrī “K.Suns”.

web apgriezts 

Bērnu filmu programmā iekļautas četras pilnmetrāžas filmas, kurās bērni varēs iepazīties ar jauniem filmu varoņiem un satikt jau agrāk iepazītos. Mazie skatītāji varēs vēlreiz sekot animācijas filmas Policijas mašīna Pelle uz pēdām (2013, rež. Rasmuss A. Sīvertsens / Rasmus A. Sivertsen) galvenā varoņa  piedzīvojumiem, glābjot jūras ērglēna māti no divām laupītājām. 2013. gadā šī filma tika atzīta par labāko bērnu un jauniešu filmu Norvēģijā, iegūstot Norvēģijas Nacionālā kino balvu Amanda / Amandaprisen minētajā nominācijā.

Programmā tiks demonstrētas divas režisora Trunna Jākobsena (Trond Jacobsen) filmas – Traktoriņš Pelēcītis: lauku māju noslēpums (2004) un Traktoriņš Pelēcītis un viņa jaunais draugs (2011). Traktoriņš Pelēcītis ir iemīļots un populārs varonis Norvēģijā – par šo varoni ir uzņemtas vairākas filmas, ierakstīti vairāki mūzikas albumi, Traktoriņa Pelēcīša attēli sastopami uz neskaitāmām rotaļlietām un citām precēm; Traktoriņam un viņa draugiem ir pat sava interneta mājas lapa http://www.gratass.no/

Režisora Kristiana Lū (Christian Lo) spēlfilma Labākās draudzenes (2009) ir par divām meitenēm, kuras sper drosmīgu soli, lai glābtu savu labāko draudzeni. Šis stāsts ir ne tikai par stipru draudzību, bet skar arī šobrīd tik aktuālo jautājumu par patvēruma politiku, sniedzot skatījumu uz šo sarežģīto jautājumu no bērnu viedokļa. Filma ir ieguvusi vairākas starptautiskas kinobalvas.

Filmu anotācijas un seansu laiki:

25. decembrī plkst. 12.00
31. decembrī plkst. 14.00
TRAKTORIŅŠ PELĒCĪTIS UN VIŅA JAUNAIS DRAUGS
Gråtass får en ny venn
Žanrs: Ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors: Trunns Jākobsens (Trond Jacobsen)
Ilgums: 86 min
Gads: 2011
Traktoriņš Pelēcītis rosās pa saimniecību kopā ar saviem biedriem, taču laiku pa laikam jūtas pavisam vientulīgi. Viņš ir vienīgā dzīvā mašīna un nedrīkst to atklāt ciema ļaudīm. Traktoriņš pierunā izgudrotāju Gogenu uzbūvēt elektrisku putnubiedēkli Lempi, kuru itin drīz iemīļo visi saimniecības iemītnieki. Pelēcītis kļūst greizsirdīgs un negrib, lai Lempis dotos uz gadskārtējo ciema izgudrojumu izstādi. Tomēr, kad metāllūžņu tirgotāji nozog Lempi, Pelēcītis dodas pakaļ neliešiem, lai glābtu jauno draugu.

25. decembrī plkst. 14.00
7. janvārī plkst. 14.00
LABĀKĀS DRAUDZENES
Bestevenner
Žanrs: Ģimenes filma no 8 gadiem
Režisors: Kristians Lū (Christian Lo)
2009, 79 min
Jūlija, Mete un Naiša ir labākās draudzenes. Viņas pikojas ar zēniem, traucas no stāviem kalniem ragaviņās un gaidīt gaida Ziemassvētkus. Te kādu dienu Naiša, kas dzīvo bēgļu patversmē, pazūd – neviens nezina, kur palikusi viņa un viņas mamma. Jūlija un Mete atrod adresi, kas rakstīta ar slepeno tinti, un ielavās nakts vilcienā, lai brauktu uz lielpilsētu. Vai viņas atgūs savu labāko draudzeni? Vienīgā problēma, ka Jūlijas tētis ir policists, abām meitenēm ir tikai deviņi gadi, Oslo ir tālu prom no mājām un strauji tuvojas Ziemassvētki.

26. decembrī plkst. 12.00
8. janvārī plkst. 10.00
POLICIJAS MAŠĪNA PELLE UZ PĒDĀM
Pelle politibil på sporet
Žanrs: Animācijas filma no 6 gadiem
Režisors: Rasmuss A. Sīvertsens (Rasmus A.Sivertsen)
2013, 72 min
Pilsētā Būdē ierodas Kroņprincese, lai atklātu jauno Jūras ērgļu dabas parku. Policijas mašīnai Pellem ir uzdots apsargāt šī parka vislielāko dārgumu – jūras ērgļu māti un viņas olu. Taču kad jūras ērgļu māti nolaupa divas zagles, Pellem nākas rūpēties par olu. Policijas mašīnai tas nav viegls uzdevums, turklāt tam ir jānoķer laupītājas un jāatrod ērglēna māte. Visu grūtāku padara tas, ka policists Rikards ir iemīlējies vienā no zaglēm.

26. decembrī plkst. 14.00
31. decembrī plkst. 10.00
TRAKTORIŅŠ PELĒCĪTIS – LAUKU MĀJAS NOSLĒPUMS
Gråtass – Hemmeligheten på gården
Žanrs: Ģimenes filma no 6 gadiem
Režisors: Trunns Jākobsens (Trond Jacobsen)
2004, 90 min
Traktoriņš Pelēcītis kopā ar saviem draugiem pārceļas uz jaunām lauku mājām. Tur, lauku saimniecībā, viņiem gan klāsies jautri! Taču viss iegrozās citādāk, nekā bija gaidīts.

Filmas tiek demonstrētas ar tulkojumu latviešu valodā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja brīva.
Tālrunis informācijai: 29 231 633, pieteikumiem rakstīt: ksunsaida@inbox.lv

Organizē – Norvēģijas vēstniecība Rīgā, Kino galerija.
Atbalsta – Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Europa Cinemas, Norvēģijas Filmu institūts, Valsts kultūrkapitāla fonds, K.Suns

Informāciju sagatavoja:
Ineta Balule, Norvēģijas vēstniecība Rīgā

19.12.2016.

19/12/2016