Arhīvs

Norvēģi uzsauc filmu dienas “K. Sunī”

Atzīmējot 25 gadu jubileju, ko šogad svin kvalitatīva Eiropas kino tradīciju uzturētājs “Kino galerija”, kinoteātris “K. Suns” sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu (NFI) un Norvēģijas vēstniecību Latvijā aicina uz skatītāju tik iecienītajām Norvēģijas filmu dienām. Trīs filmas no 10. līdz 12. novembrim, ieeja brīva!

 

 

Norvēģi šogad uz Rīgu atveduši trīs spožas, mūsdienīgas un ļoti atšķirīgas filmas, kuras 10., 11. un 12. novembrī kinoteātrī K.Suns skandināvu kino cienītāji varēs noskatīties bez maksas. Interesenti lūgti iepriekš pieteikties ŠEIT.

Piektdien, 10. novembrī 18:30, kinoteātris piedāvā 2014. gada filmu IZNĪCINĀŠANAS KĀRTĪBĀ / Kraftidioten (rež. Hans Petter Moland) – virtuozi režisētu, melnā humora piesātinātu trilleri, kura autoru meistarīgā balansēšana starp smieklīgo un traģisko īpaši saistoša liksies Fargo un Lubenes cienītājiem. Galvenajā lomā ir lieliskais zviedrs, jau sen par starptautisku kinozvaigzni kļuvušais Stellan Skarsgård (Šķeļot viļņus, Meitene ar pūķa tetovējumu, Mamma Mia! u.c.). Viņš atveido sniega šķūrētāju, filmas sākumā visai parasto un intraverto Nilsu, kurš, sastopoties ar negaidītu traģēdiju, atklāj sevī varoņa atriebēja spējas.

Sestdien, 11. novembrī 18:00, būs skatāma filma AKLUMS / Blind (2014), talantīgā un godalgotā scenārista Eskila Vogta debija pilnmetrāžas filmas režijā. Filma stāsta par rakstnieci Ingrīdu, kas nesen zaudējusi redzi, bet, dzīvojot noslēgtībā kopā ar vīru, pārdomām un atmiņām, nezaudē spēju sapņot un fantazēt. Filma meistarīgi sajūdz iztēli un realitāti neizdzēšamā un vizuālu baudījumu sniedzošā kino pieredzē. Filma tika demonstrēta šī gada Rīgas starptautiskajā filmu festivālā (Riga IFF).

Svētdien, 12. novembrī 18:00, skatīsimies filmu DZĪVE TURPINĀS / Staying alive (rež. Charlotte Blom, 2015).

Tā ir mūsdienīga komēdija par trīsdesmitgadnieci Marianu, kura nejauši atklājusi dzīvesbiedra romānu ar jauniņo kolēģīti, tāpēc šķiras un secina, ka omulības kā dzīves koncepta nozīme ir pārvērtēta, jo galvenais ir priecāties, priecāties un vēlreiz priecāties.

Interesenti laipni lūgti izbaudīt šos mūsdienu skandināvu kino svētkus Elizabetes ielā 83/85 un sekot turpmākajai informācijai, jo paredzēts, ka norvēģu filmu dienām sekos arī dāņu kino klasika un zviedru labākie pēdējo gadu darbi.

Sīkāka informācija:
https://www.kinogalerija.lv
e-pasts: ksuns@kinogalerija.lv
https://www.facebook.com/KsunsKinogalerija/

8.11.2017.

 

08/11/2017