Arhīvs

Norda filma MAMMU, ES TEVI MĪLU iegūst Losandželosas filmu festivāla galveno balvu

23. jūnijā Losandželosas filmu festivālā režisora Jāņa Norda filma Mammu, es tevi mīlu divpadsmit filmu konkurencē izcīnīja Grand Prix žūrijas balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

 

Losandželosas filmu festivāls ir viens no lielākajiem ASV neatkarīgā kino notikumiem un tajā iegūtā balva ir ievērojams sasniegums. “Par spīti neiespējamiem kino uzņemšanas apstākļiem Latvijā, piešķirtā balva ir vēl viens apliecinājums tam, ka Latvijas filmas novērtē ne tikai pašu mājās, bet arī ārvalstīs. It īpaši ir jāuzsver tas, ka balva ir izcīnīta ASV, kur kino industrijā pastāv milzīga konkurence un gūt atzinību ir ļoti grūti,” uzsver Jānis Nords.

 

 
Spēlfilma Mammu, es tevi mīlu februārīBerlīnes kinofestivāla sadaļā Generation Kplus ieguva žūrijas Grand Prix balvu kā labākā spēlfilma un maijā Zlin starptautiskajā kino festivālā Čehijā izcīnīja ECFA (European Children Film Award) balvu kā labākā spēlfilma.
 
 

MAMMU, ES TEVI MĪLU ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

 

 
Filma tapusi ar Nacionālā kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
 
 

25/06/2013