Arhīvs

Norda filma MAMMU, ES TEVI MĪLU Berlinales programmā

2013. gada februārī Berlināles sadaļā „Generation Kplus” pasaules pirmizrādi piedzīvos Jāņa Norda veidotā spēlfilma Mammu, es tevi mīlu. Tā ir viena no septiņām filmām, kas sacentīsies par konkursa Generation Kplus galveno balvu – Kristāla Lāci.

 “Iekļūt Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā nozīmē izturēt sīvu konferenci, un tas ir labs rādītājs filmas mākslinieciskajai kvalitātei. Turklāt Berlīnes Generation konkursa skate domāta filmām, kuras spēj uzrunāt plašu auditoriju, kaut gan centrālā tēma un loma ir atvēlēta bērnībai. Tieši tāds bija arī mūsu uzstādījums –  radīt emocionālu filmu par bērnību, kas spētu aizraut visdažādākos skatītājus,” saka filmas producente Alise Ģelze.

 
“Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmit gadus vecu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar vietējo prostitūtu un nonāk policijas redzeslokā, taču beigās atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.
 
Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, viņa mammas lomā – aktrise Vita Vārpiņa. Filmā piedalās arī Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Kolorītā skolas direktora lomā iejuties Dziesmusvētku orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš.
 
Latvijas kinoteātros filmu Mammu, es tevi mīlusāks izrādīt no 2013.gada februāra.
 
Mammu, es tevi mīlu ir režisora Jāņa Norda otrāpilnmetrāžas spēlfilma, viņš ir arī filmas scenārija autors. 2008. gadā Nords uzņēma savu pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu Amatieris, kas savulaik izpelnījās lielu skatītāju ievērību un saņēma Lielā Kristapa balvu par spilgtāko debiju.
 
Filmas veidošanā ir iesaistīti vairāki starptautiski atzīti profesionāļi – operators Tobias Datum un montāžas režisore Tamara Meem ir no Losandželosas (ASV).
 
Filma Mammu, es tevi mīlu tapusi filmu studijā Tanka, tā ir otrā studijas Tanka producētā pilnmetrāžas spēlfilma. 2010. gadā plašu skatītāju atsaucību piedzīvoja Tanka veidotā un Gata Šmita režisētā komēdija Seržanta Lapiņa atgriešanās, kurā Jānis Nords bija scenārija autors.
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu, sadarbībā ar Lietuvas producentu grupu Artbox un filmu tehnikas kompāniju Cinevera.
 

   Mammu, es tevi mīlu

20/12/2012