Arhīvs

NKC sāk darbu Simtgades programmas koordinatore

Noslēdzies NKC izsludinātais konkurss uz vakanto amatu, un ar 29. augustu Nacionālā Kino centra kolektīvam uz programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” īstenošanas laiku pievienojusies kolēģe Zane Peneze, kura saskaņā ar NKC personāla atlases komisijas lēmumu un vadības rīkojumu atzīta par atbilstošāko kandidāti un apstiprināta par NKC vecāko referenti ražošanas jautājumos.Zane Peneze

Zanes Penezes pārziņā būs valsts atbalsta programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” koordinēšana, filmu popularizēšanas un pieejamības stratēģijas izstrāde un īstenošana, ekspertu komisijas darba organizācija; Zane sniegs nepieciešamo atbalstu simtgades filmu projektu īstenotājiem, koordinēs informācijas apkopošanu un informatīvo materiālu izdošanu par simtgades programmas filmām, iesaistīsies arī citu filmu nozares konkursu koordinēšanā un rūpēsies par filmu nozares statistikas apkopošanu.

Zane Peneze absolvējusi LU Sociālo zinātņu fakultāti (2009), iegūstot bakalaura grādu komunikācijas zinātnēs; ar Fulbraita stipendiju studējusi Ņujorkā The New School University dokumentālā kino programmā (2012-2013). Zanei ir bagāta žurnālistikas pieredze radio un televīzijā – darbs ziņu dienestā, reportāžas no “karstajiem punktiem” Krievijā, Čečenijā, Ukrainā, Afganistānā. 2010.-2011. gadā Zane Peneze kopā ar TV kolēģiem Sandiju Semjonovu un Ģirtu Straustiņu veidojusi un izplatījusi Afganistānā uzņemtu dokumentālo filmu Astoņi pilnmēneši (visiem trim Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps nominācija kategorijā Labākais dokumentālā kino režisors). 2014. gadā Zane vadījusi Jura Kursieša spēlfilmas Modris publicitātes kampaņu.

Kontakti:

Zane Peneze
vecākā referente ražošanas jautājumos
(programma “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, filmu nozares statistika)
Tālr.: 67358867, 22022387
zane.peneze@nkc.gov.lv

31.08.2016.

31/08/2016