Arhīvs

NKC rīko filmu ražošanas projektu prezentācijas

Nacionālajā Kino centrā šobrīd notiek 2021. gada jaunu filmu ražošanas konkurss, no 9. marta līdz 11. martam tiešsaistē plānotas filmu veidotāju tikšanās ar NKC ekspertu komisijām un sarunas par iecerētajiem projektiem.

Nacionālais Kino centrs (NKC) 2021. gada 15. janvārī izsludināja 2021. gada filmu ražošanas konkursu ar mērķi atbalstīt jaunu pilnmetrāžas spēlfilmu un visu garumu animācijas un dokumentālo filmu ražošanu. Konkursa finansējums ir 1 538 805 EUR, no tā spēlfilmām plānots piešķirt 916 595 EUR (3 vai 4 filmām), dokumentālajām filmām 309 933 EUR (5 vai 6 filmām) un animācijas filmām 312 277 EUR (vienai pilnmetrāžas un 2 vai 3 īsmetrāžas filmām).

Projektu iesniegšana noslēdzās 15. februārī, konkursam iesniegti kopā 35 projekti, kopējais projektos pieprasītā finansējuma apjoms ir 4 065 381 EUR. Ir pārbaudīta projektu atbilstība administratīvajiem vērtēšanas kritērijiem, un konkursa projektu prezentācijās piedalīsies 14 spēlfilmu, 17 dokumentālo filmu un 4 animācijas filmu projekti – 9. martā no 10:00 spēlfilmu projekti, 10. martā no 10:00 dokumentālo filmu projekti, 11. martā – no 10:00 animācijas filmu projekti un no 13:00 – vēl četri dokumentālo filmu projekti (prezentāciju grafiks pielikumā). Projektu prezentācijas tiešsaistē pieejamas arī klausītājiem – nozares profesionāļiem un mediju pārstāvjiem -, saites uz atsevišķām prezentācijām var saņemt, rakstot uz kristine.matisa@nkc.gov.lv .

Ar filmu veidotājiem zoom sarunās satiksies NKC ekspertu komisijas; spēlfilmu komisijā strādā režisori Andis Mizišs un Edmunds Jansons, NKC pārstāve Inga Blese; dokumentālo filmu komisijā – producente Līga Gaisa, režisore Maira Dobele, NKC pārstāve Lelda Ozola; animācijas filmu komisijā – režisors un dramaturgs Ivo Briedis, kinokritiķe Ieva Viese-Vigula, NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jau sesto gadu filmu ražošanas konkursā ekspertu komisiju darbam tiek piesaistīti arī sabiedrības pārstāvji, kas iepazīstas ar projektiem un sniedz ekspertiem rekomendējošus ieteikumus, atbalstot publiskā finansējuma piešķiršanu tādiem projektiem, kas ir aktuāli un nozīmīgi dažādām auditorijām Latvijā. Projektu izvērtēšanā 2021. gadā līdzdarbosies Latvijas Televīzijas pārstāve Zane Valeniece, kinoteātra Kino Bize pārstāvis, antropologs Māris Prombergs un Latvijas žurnālistu asociācijas pārstāve, Latvijas Radio žurnāliste Zane Mače.

Projektu prezentācijas ir tikai viena no sastāvdaļām projektu vērtēšanas procesā, pēc prezentāciju norises eksperti apkopo projektu vērtējumu pēc dažādiem kritērijiem un sniedz rekomendācijas Nacionālā Kino centra vadītājai par finansējuma sadali attiecīgajā konkursā. Filmu ražošanas konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 22. marta.

PROJEKTU PREZENTĀCIJU GRAFIKS:

SPĒLFILMU PREZENTĀCIJAS  09.03.2021.
LAIKS FILMAS NOSAUKUMS (latv.val.) FILMAS NOSAUKUMS (angļu val.) STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
10:00 Sākums, ievads
10:10-10:30 Pēdējais Vārds Last Word SIA “Red Dot Media” Arta Ģiga Armands Zvirbulis
10:35-10:55 Uzticības persona Person in Trust SIA “JURA PODNIEKA STUDIJA” Antra Cilinska Jurijs Skorobogatovs
11:00-11:20 Kolaboracionists The Collaborator SIA “Riverbed” Andris Gauja Elza Gauja, Andris Gauja
11:25-11:45 Palsā gaisma In the Pallid Light SIA “Tasse Film” Aija Bērziņa Renārs Vimba
11:50-12:10 Marijas klusums Maria’s Silence SIA “Mistrus Media” Gints Grūbe Dāvis Sīmanis
12:10-12:40 PĀRTRAUKUMS
12:40-13:00 Lotus Lotus SIA “Studija Lokomotīve” Dominiks Jarmakovičs, Roberts Vinovskis Signe Birkova
13:05-13:25 Tortes diena The Day We Got Drunk On Cake SIA “FA Filma” Madara Melberga Juris Poškus
13:30-13:50 Dzīve pārtraukta Life Interrupted SIA “Tasse Film” Aija Bērziņa Ilze Kunga-Melgaile
13:55-14:15 Izdzīvošanas skola Tiger Martindale’s Survival Experts SIA “Baltic Pine Films” Sergejs Serpuhovs Pāvels Gumennikovs
14:20-14:40 Vērpēji Spinners SIA “KMVKP” Guna Stahovska, Kristians Alhimionoks, Sergio Uguet de Resayre Ivars Tontegode
14:40-15:00 PĀRTRAUKUMS
15:00-15:20 Eņģelis The Angel SIA “Direct Contact Media” Uldis Cipsts Uldis Cipsts
15:25-15:45 Histērijas Hysterias SIA “Tasse Film” Aija Bērziņa Ieva Norvele, Adriāna Roze, Liene Linde, Alise Zariņa, Marta Elīna Martisone
15:50-16:10 Revolūcija Revolution SIA “Tritone Studio” Raitis Ābele Mārcis Lācis
16:15-16:35 Zelta punkts Golden Spot SIA “Ego Media” Guntis Trekteris Liene Linde

 

DOKUMENTĀLO FILMU PREZENTĀCIJAS 10.03.2021.

LAIKS FILMAS NOSAUKUMS (latv.val.) FILMAS NOSAUKUMS (angļu val.) STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
10:05 Sākums, ievads
10:10-10:30 Nr.105555 Nr.105555 SIA “Studija CENTRUMS” Bruno Aščuks Andrejs Verhoustinskis
10:35-10:55 Putnubiedēkļi Scarecrows SIA “Vides filmu studija” Uldis Cekulis Laila Pakalniņa
11:00-11:20 Slāpes Thurst SIA “Fenixfilm” Una Celma Rūdolfs Miķelsons
11:25-11:45 Padomju bērni Soviet Children Nodibinājums “Fonds Sibīrijas bērni” Dzintra Geka-Vaska, Marta Romanova-Jēkabsone Dzintra Geka-Vaska
11:50-12:10 Patrīcija Patricia SIA “Mistrus Media” Gints Grūbe, Elīna Gediņa – Ducena Dāvids Ernštreits, Inese Kļava
12:10-13:05 PĀRTRAUKUMS
13:05-13:25 Šķietamā brīvība Apparent Freedom SIA “JURA PODNIEKA STUDIJA” Antra Cilinska Dainis Kļava
13:30-13:50 Tēva bērni Father’s Children SIA “Woodpecker Pictures” Dominiks Jarmakovičs, Kārlis Lesiņš Kārlis Lesiņš
13:55-14:15 2020 2020 SIA “VERTOV” Natālija Manskaia Vitālijs Manskis
14:20-14:40 Pret straumi Against the Current SIA “Skuba Films” Sandijs Semjonovs, Undīne Buka Liene Laviņa-Kalnaella, Sandijs Semjonovs
14:40-15:00 PĀRTRAUKUMS
15:00-15:20 Brīnišķīgais tukšums Beautiful Void SIA “Riverbed” Andris Gauja Andris Gauja
15:25-15:45 Testaments The Last Will SIA “Ego Media” Guntis Trekteris Jānis Ābele
15:50-16:10 Mākslas darbi rodas mokās Art Equals Agony SIA “Vides filmu studija” Uldis Cekulis Elizabete Mežule-Gricmane
16:15-16:35 Es skaitīju un nonācu pie Viena I Counted and Came to One SIA “Studija Lokomotīve” Undīne Buka Pauls Dombrovskis
DOKUMENTĀLO FILMU PREZENTĀCIJAS 11.03.2021.
LAIKS FILMAS NOSAUKUMS (latv.val.) FILMAS NOSAUKUMS (angļu val.) STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
13:00 Sākums, pieslēgšanās laiks
13:05-13:25 Kočers un Māra Kocher and Mara Biedrība “Dokumentālists” Ivars Zviedris Ivars Zviedris
13:30-13:50 Zilais Mēness Blue Moon SIA “FA Filma” Madara Melberga Ieva Ozoliņa
13:55-14:15 Es esmu aeroklubs I Want to Fly Biedrība “VIVAT!” Elvita Ruka Roberts Klimovičs
14:20-14:50 Elpa pirms rītausmas The Breath of Freedom Biedrība “TERRA EUROPA” Askolds Saulītis Askolds Saulītis

 

ANIMĀCIJAS FILMU PREZENTĀCIJAS  11.03.2021.

LAIKS FILMAS NOSAUKUMS (latv.val.) FILMAS NOSAUKUMS (angļu val.) STUDIJA PRODUCENTS REŽISORS
10:25 Sākums, ievads
10:30-10:50 Laimīgie The Lucky Ones SIA “Atom Art” Sabīne Andersone Edmunds Jansons
10:55-11:15 Straume Flow SIA “Dream Well Studio” Gints Zilbalodis, Matīss Kaža Gints Zilbalodis
11:20-11:45 Dzimšanas dienas stāsts The Birthday Story SIA “Filmu studija “RIJA”” Vilnis Kalnaellis Velta Emīlija Platupe, Anna Ostrovska
11:50-12:10 Dziesmiņa par brīnumskapi Wardrobe of Wonder SIA “Vides filmu studija” Uldis Cekulis Krista Burāne

 

5.03.2021.

 

05/03/2021