Arhīvs

NKC debijas filmu projektu prezentācijas

3. jūnijā Nacionālais Kino centrs rīko debijas filmu ražošanas konkursa projektu prezentāciju Rīgas Kino muzejā, tajā piedalīsies 11 konkursā iesniegtie projekti – trīs animācijas, četri dokumentālo filmu un četri spēlfilmu projekti.

15. aprīlī Nacionālais Kino centrs izsludināja debijas filmu ražošanas konkursu, tajā pieejamais finansējums ir EUR 150 220, no kura animācijas filmu projektiem plānots piešķirt 23% jeb EUR 34 550, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb EUR 27 040 un spēlfilmu projektiem 59% jeb EUR 88 630. Konkursā plānots atbalstīt 2 dokumentālo filmu, 2 animācijas filmu un 2 spēlfilmu projektu ražošanu, taču ekspertu komisijām ir tiesības arī neatbalstīt plānoto projektu skaitu, ja to kvalitāte ir zemāka par 70 % no iespējamās kritēriju punktu kopsummas.

Debijas filmu konkurss tiek izsludināts jau otro reizi un tā mērķis ir atbalstīt jaunu autoru radošu iesaistīšanos Latvijas kinovidē un līdz ar to ilgtspējīgu Latvijas filmu nozares attīstību. 2014. gadā rīkotā pirmā debijas filmu konkursa rezultāti jau pamazām tiek nodoti skatītāju vērtējumam – 4. maija Latvijas filmu maratona programmā pirmizrādi piedzīvoja divas spēles īsfilmas, Agneses Laizānes Spoguļvīrs un Pētera Ķimeļa Notikums Kālija parkā, savukārt 1. jūnijā kinoteātrī Splendid Palace tika demonstrēta Reiņa Spailes īsfilma Tukšās zemes ritmi. Šogad skatītāji ieraudzīs arī Madaras Dišleres spēles īsfilmu Dārznieks un trīs dokumentālās filmas – Staņislava Tokalova Tālu, Santas Skuteles Kvanta kods un Ivara Tontegodes Portretfilma par Knutu Skujenieku.

2015. gada debijas filmu ražošanas konkursā iesniegtos projektus vērtē Nacionālā Kino centra eksperti – spēlfilmu komisijā Atis Amoliņš, Pēteris Krilovs un NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis, dokumentālo filmu komisijā Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa, animācijas filmu komisijā Anna Veilande-Kustikova, Bruno Aščuks un NKC pārstāve Kristīne Matīsa. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 15. jūnijā.

Debijas filmu ražošanas konkursa projektu prezentācija notiks trešdien, 3. jūnijā, Rīgas Kino muzeja zālē – animācijas projekti no 13:00, dokumentālo filmu projekti no 13:45 un spēlfilmu projekti no 14:45.

Projektu prezentāciju grafiks šeit.

02/06/2015