Arhīvs

Nila Skapāna animācijas filmas “Puslācis” pirmizrāde.

Šī gada 14.jūlijā plkst. 12:00 Rīgas Kinomuzejā aicinam uz režisora Nila Skapāna jaunākās bērnu animācijas filmas Puslācis pirmizrādi un režisora labāko filmu izlasi.Programmā:
Filmas Puslācis fotogrāfiju izstāde
Nila Skapāna filmas, 1994. – 2007. gads, 55’

Puslācis
Raganas Poga
Redzi trusi?….tētis brauc uz Londonu!
Pavasaris
Diversija
Caurā māja. Cikls Zvēri
Murr – gi. Cikls Zvēri
Lidojam?! Cikls Munks un Lemijs   

Nils Skapāns
    Nils Skapāns ir vienīgais latviešu animācijas filmu režisors, kurš savas filmas veido plastilīna tehnikā. Nils Skapāna kontā ir 32 animācijas filmas. No 2000.gada režisors strādā Jura Podnieka studijā. Savu profesionālo ceļu animācijā sācis 1989.gadā animācijas filmu studijā Dauka kā operators, bet no 1993. gada studijā Animācijas brigāde jau strādā kā scenārists, režisors un animators. Režisora darbi ir izmantoti reklāmās, un Eirovision Song Contest 2003 noformējumam.
    Režisora filmas regulāri piedalās starptautiskos filmu festivālu konkursos un skatēs visā pasaulē. Nils Skapāns ir vienīgais latviešu animācijas režisors, kurš saņēmis balvu Stikla lācis par filmu Lidojam?! nozīmīgajā Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā. 
    Jaunāka filma Puslācis stāsta par  rotaļu lācīša slepeno dzīvi. „Reizēm mēs pazūdam. Bet pēc tam mums atkal jāatrodas – lai nevienam nebūtu jānoskumst.”   Filmas mūzikas autors ir Pēteris Helms.

 
Biļetes cena bērniem Ls  0.50, pieaugušajiem Ls 1.00
Ierodoties ar lāci ieeja par brīvu.

 
Agnese Zeltiņa
Rīgas Kinomuzeja projekta koordinatore
26785810, agnese.zeltina@nfc.gov.lv

 

10/07/2007