Arhīvs

Nacionālo kino centru vadīs Dita Rietuma

Konkursā uz Nacionālā kino centra vadītāja amatu uzvarējusi kino zinātniece Dita Rietuma, amatā vadītāja stāsies pēc mēneša.

Foto: Kristaps Kalns, Dienas mediji

Salīdzinot ar citiem pretendentiem, konkursa uzvarētājas galvenā priekšrocība bija pārliecinošais sniegums visās konkursa kārtās, atzīst konkursa komisijas priekšsēdētājs Uldis Lielpēters: “Komisiju pārliecināja Ditas Rietumas ļoti vienmērīgais sniegums visās konkursa kārtās. Priecēja tas, ka viņa filmu nozari redz plašākā tvērumā, ar to saprotot arī izglītību – gan šīs jomas topošo profesionāļu, gan auditorijas sagatavošanu. Pārliecinoša bija viņas līdzsvarotā pieeja attiecībā gan uz visai ģimenei un plašai sabiedrībai orientētām filmām, gan uz eksperimentālo kino un jaunu formu meklējumiem.”
 
Konkursa komisijā darbojās komisijas priekšsēdētājs Uldis Lielpēters (Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra p.i.), kā arī komisijas locekļi Jolanta Treile (KM Kultūrpolitikas departamenta direktore), Aleksejs Naumovs (Latvijas Mākslas akadēmijas rektors), Kristīne Lesiņa-Rāviņa (KM Personāla nodaļas vadītāja) un Iluta Treija (KM Kultūrpolitikas departamenta Nozaru politikas nodaļas vadītāja). Kā eksperti komisijā bija pieaicināti Andrejs Ēķis (Latvijas kino ražotāju asociācija), Arvīds Krievs (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Uldis Cekuls (Latvijas kinoproducentu asociācija), Pēteris Krilovs (Filmu padome), Jānis Kalējs (Latvijas Filmu Servisa Producentu Asociācija) un Agita Kalviņa (personālvadības eksperte, Rīgas Starptautiskās ekonomijas un biznesa administrācijas augstskolas pasniedzēja).
 
No 2004.gada 27.jūlija līdz 2014.gada 20.janvārim Nacionālo kino centru vadīja Ilze Gailīte-Holmberga. Viņa, uzvarot starptautiskā konkursā, ieguvusi amatu Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariātā (Northern Dimension Partnership on Culture), kas līdz 2013.gada beigām atradās Ziemeļu Ministru padomē Kopenhāgenā, Dānijā, bet šogad atradīsies Rīgā.
 

01/04/2014