Arhīvs

Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonija

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas šogad svin 40 gadus kopš tā dibināšanas. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija sāksies pirmdien, 13. novembrī plkst. 19:30 kinoteātrī Splendid Palace. Ceremonijas tiešraide būs skatāma Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā www.lsm.lv no plkst. 19:30, bet atliktā tiešraide – LTV1 plkst. 22:00.

 

Kā vēsta leģendas, Lielais Kristaps bijis varens stiprinieks un Daugavas pārcēlājs. Ūdens tēma caurvīs arī Lielā Kristapa ceremoniju, kuru vadīs vairākkārtējs Spēlmaņu nakts laureāts, aktieris Egons Dombrovskis. Viņam palīdzēs Zemūdens dzīļu komanda — aktieri Ance Strazda, Klāvs Mellis un Jānis Kronis. Savukārt sadzirdēt Latvijas kino straumes ceremonijā ļaus grupa EZERI – Miķelis Putniņš, Krišjānis Bremšs un Kristians Priekulis. Ceremonijas režisors būs Mārtiņš Ķibers, bet scenogrāfijas autore – pazīstamā māksliniece Anna Heinrihsone.
Šoreiz Lielā Kristapa moto ir “IZRĀDĀS!”. Lielā Kristapa filmu programma ļauj izrādīties gada labākajām filmām, taču izrādās arī, ka Latvijas kinovēsturē ir daudz neieraudzītu vērtību. Tāpēc šogad, līdztekus savam galvenajam, rūpīgi profesionālajam iepriekšējā gada veikuma sijāšanas darbam, Lielais Kristaps aicinās atskatīties uz Latvijas kino raksturīgām zemūdens strāvām un celt no aizmirstības dzelmes tos dārgumus, bez kā šodienas kino nebūtu iedomājams. Latvijas kino dārgumu saredzēšanā un izcelšanā, gatavojot ceremoniju palīdzējuši arī kinozinātnieki Inga Pērkone, Kristīne Matīsa, Jānis Putniņš un Ieva Viese-Vigula, bet unikālu vizuālo materiālu nodrošinās Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.

Biļetes uz Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps svinīgo noslēguma ceremoniju var iegādāties kinoteātra Splendid Palace kasē un internetā ŠEIT.

Informācija:
www.lielaiskristaps.lv
https://twitter.com/lielaiskristaps
https://lv-lv.facebook.com/LielaisKristaps

Rīko: Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs, Latvijas Kinematogrāfistu savienība
Sadarbības partneri: Rīgas dome, Rīgas nami Splendid Palace, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Kultūras akadēmija, Rīgas Kinomuzejs
Atbalsta: Tallink, Hannu Pro, Latvijas Balzams, Pure Chocolate, Muffins and More, Alko Serviss, Coffee Inn, Rozes bode, Kārums, Homo Ecos, Brain Games
Informē: LTV, DELFI, Diena, Clear Channel, Kino Raksti

Informācija:
Elīna Cire,
Lielais Kristaps preses sekretāre
elina.cire@inbox.lv
26578940

12.11.2017.

13/11/2017