Arhīvs

Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps” ir klāt!

29. septembrī, kinoteātrī Rīga, Rīgas Kinomuzejā un visā Latvijā sākas Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps.

Konkursa filmu skate startē kinoteātra Rīga Lielajā zālē pl. 16:00, savukārt Rīgas Kinomuzejā festivāla Panorāmas skate – jau no pl. 15:00. Vēl agrāk Lielā Kristapa filmu seansi skatāmi visā Latvijā – viens seanss jau 28. septembra vakarā Balvos, bet 29. septembra rītā pl. 10:00 pirmie seansi notiks Kazdangā, Rūjienā un Skultē.

Festivāla atklāšana – kinoteātrī Rīga no pulksten 18:00. Vispirms pakāpeniski tiks atklātas trīs dažādas izstādes –
# Vladimira Leščova filmu zīmējumi 24 kadri sekundē
# Latvijas kinooperatoru fotogrāfijas
# kombinētie uzņēmumi un Viktors Šildknehts
Pl. 19:00 Lielajā zālē sāksies oficiālā daļa ar uzrunām, Vislatvijas konkursa Lielais Kristaps bibliotēkās uzvarētāju apbalvošanu un Ivara Zviedra dokumentālās filmas Bēgums pirmizrādi. Šī filma stāsta par latviešu viesstrādniekiem Īrijā un tādējādi apliecina Latvijas kinoveidotāju ieinteresētību sabiedrībai aktuālos procesos, tāpēc uz atklāšanas seansu pieejamas arī biļetes Biļešu servisa kasēs, bet pēc seansa ieplānota diskusija par filmas uzjundītām tēmām.
Pēc diskusijas pulksten 21:30 – Lielajam Kristapam jau tradicionālais brīvdabas seanss kinoteātra Rīga priekšpagalmā. Programmā – dokumentāla montāža par 12. augusta akciju pie Kultūras ministrijas, kad kopīgā darbā vienojās lielākā daļa Latvijas filmu veidotāju, un vēl citas filmas. Uz brīvdabas seansu ieeja brīva, īpaši tiek gaidīti visi akcijas dalībnieki un arī skatītāji.
Festivāla turpinājumā (paralēli filmu seansiem kinoteātrī Rīga un Rīgas Kinomuzejā) katru dienu gaidāms kāds īpašs notikums:
# trešdien, 30. 09.Herca Franka jaunākās filmas Latvijas pirmizrāde k/t Rīga Mazajā zālē pl. 18:45
# ceturtdien, 1. 10.Kino Nakts Spīķeros no 20:30 līdz 5:00, programmā – 27 studentu filmas alfabēta kārtībā, Šķēps un roze (1959) un Lielā Kristapa agrāko gadu laureātu filmas (Maskavas ielā 12, Dirty Deal Cafe un KIM? namos)
# piektdien, 2. 10.Goda seanss, veltīts Viktoram Šildknehtam, kurš saņem balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā – Salna pavasarī (1955), k/t Rīga
# sestdien, 3. 10. – festivāla noslēguma ceremonija, laureātu apbalvošana
# svētdien, 4. 10.apbalvoto filmu bezmaksas seansi k/t Rīga
Festivāla filmu programma un cita informācija par festivālu atrodama portālos www.filmas.lv un www.diena.lv, Nacionālā Kino centra un kinoteātra Rīga mājaslapās, festivāla programmiņās un citur.
 
Nacionālo filmu festivālu Lielais Kristaps rīko Nacionālais Kino centrs, Rīgas Kinomuzejs un Latvijas Kinoproducentu asociācija, finansē Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds, atbalsta Latvijas Televīzija, laikraksts Diena un citi draugi.

25/09/2009