Arhīvs

Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” preses konference

    30.augustā 21:00 kinoteātra „Rīga” priekšpagalmā (Elizabetes ielā 61) sāksies Lielā Kristapa preses konference, kas pārvērtīsies brīvdabas filmu seansā līdz pusnaktij (tāpēc uz filmu skatīšanos laipni aicināti arī Jūsu draugi, bērni, medija lasītāji un skatītāji).   

Preses konferencē pirmoreiz tautai parādīsies Festivāla žūrija un tiks nosaukti balvām nominētie profesionāļi un filmas. Kā jau iepriekš ziņojām, uz 2007.gada Lielā Kristapa konkursu pieteiktas pēdējos divos gados izveidotās filmas, kopskaitā ap simtu, to skaitā ir 12 spēlfilmas (piecas no tām – īsfilmas), 47 dokumentālās filmas, 21 animācijas filmas un 20 studentu darbi. Preses konferencē tiks paziņots arī tas, kura leģendāra Latvijas kino personība saņems balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.
    Pasākumā piedalīsies festivāla organizētāji (Nacionālais Kino centrs) un filmu autori, kultūras ministre Helēna Demakova, Lielā Kristapa atbalstītājs – Hipotēku banka – un daudzi citi labdari un kinomīļi. Latvijas kinodzīves centrālais notikums – Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps – šogad svin 30 gadu jubileju. Tāpēc Latvijas televīzijā visu septembri būs iespējams vērot šajos 30 gados apbalvotās filmas un skatītāju balsojums noteiks labāko no Kristapa vēstures laureātēm.
    Nākamais punkts preses konferences programmā – trīs latviešu filmu pirmizrādes (trīs lietas – labas lietas!) un animācijas filmu programma līdz pat pusnaktij!!!

    Tehniska informācija mediju pārstāvjiem – šogad akreditācijas karšu saņemšana ir sarežģītāka – tiks izgatavotas elektroniskas kartes lietošanai kinoteātrī „Daile”. Mums nepieciešama Jūsu smaidīgā bilde elektroniskā formātā (zane.dzene@gmail.com), medija nosaukums, telefona numurs un vēl e-pasta adrese. Anketu taustāmā formātā priecāšos saņemt personīgi Preses konferences laikā 30.augustā, sākot no plkst. 21:00 pie kinoteātra „Rīga”. Lūdzu saspringt visus, kas vēl nav pieteikušies!


    Ar vizuālajiem materiāliem (filmu kadriem un Kristapa logotipu) Jums laipni palīdzēs Zigita Saulīte (zigita.saulite@nfc.gov.lv, mob.tel. 29485939).
 
Zane Dzene
Nacionālā filmu festivāla
Lielais Kristaps preses sekretāre
mob.tel: 29244310
zane.dzene@gmail.com


Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps” preses konferencē 30. augustā – trīs jaunu filmu pirmizrādes!!!

Latvietis (Rež. Jānis Cimermanis, animācija, 2007, 8’)
Unikāla un drosmīga iecere – astoņās minūtēs izstāstīt visu Latvijas vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Un tas ir izdarīts!
 
Sēnes (Rež. Aleksandrs Šehovcovs, animācija, 2007, 2’)
Melnā humora animācijas īsfilma, kas iedvesmu radusi anekdotē.
 
Kuģis (Rež. Egils Mednis, 2007, 8’)
Tēvs un dēls dodas tālā ceļā pa bezgalīgu sniega lauku. Pēkšņi mēs saprotam, ka viņi šajā ceļā nav vieni. Viņiem pa pēdām seko milzīgs, melns kuģis, ceļojums pārvēršas par bēgšanu. Kas ir šis kuģis – realitāte vai tikai mūsu iedomas?
 
Neoficiālā daļa – animācijas filmu izlase, 77 min
 
Bezmiegs (Rež. Vladimirs Leščovs, 2004, 7’)
Viņa atnāk naktī tik klusi kā kaķis. Viņa neļaus viņam aizmigt, kamēr viņš to nepabaros. Viņa vēlas pienu, kuru viņš atradis starp sapni un īstenību. Viņas vārds ir Bezmiegs.
 
Šķērgriezis (Rež. Edmunds Jansons, 2005, 5’)
Maziem bērniem piemīt netikums bāzt mutē pirkstus, tādēļ senos laikos mammas baidīja savus bērnus, ka atnākšot kāds skroderis ar lielām šķērēm un pirkstus nogriezīšot. Tieši tāds skroderis ir šīs animācijas filmiņas galvenais varonis.
 
Vectēva medus (Rež. Vladimirs Leščovs, 2002, 5’ )
Vientuļš vecītis dzīvo laukos. Viss,  kas viņam palicis, ir pēdējās dzīves dienas gaidīšana kopa ar savu ģimeni – bitēm.
 
Clara un Rubinšteins (Rež. Askolds Saulītis , 1999, 12’)
Ģimenes dzīves groteska uz 20.gs. nogales fona. Mazā cilvēka pārdomas par “kaķa pirkšanu maisā” un tā neprognozējamām sekām. Viņi satikās muzejā…
 
Kurpītes (Rež. Signe Baumane, 1993, 10’)
Tradicionālais stāsts par  meiteni, princi un ilgām iegūt to, kā nav.
 
Doktora D sala (Rež. Aija Bley, 2005, 13’)
Jau kopš senseniem laikiem katru pavasari uz Doktora D salu praksē tiek nosūtīta jauna medmāsa. Kaut runā, ka neviena no viņām nav atgriezusies, Džūlija dodas turp, lai izdibinātu šīs salas noslēpumu. Taču izrādās, ka noslēpums ir viņa pati.
 
Diversija (Rež. Nils Skapāns, 2001, 6’)
Filma par pingvīniem, par viņu “saliedēto” sabiedrību un vienoto domāšanu, par modi un bara instinktu. Tomēr galvenais varonis ir tas Pingvīns, kurš tiek uzskatīts par atkritēju. Viņš ir citādāks… Viņš domā pats ar savu galvu.
 
Telefons (Rež. Nils Skapāns, 2005, 9’)
Viņa ir skaista un seksīga. Un tas ir viņas stāsts par vientulību, cerībām un maldiem.
 
Zobārsts (Rež. Signe Baumane, 2005, 10’)
Entuziastisks zobārsts, ietiepīgs pacients un dīvaina bilde pie sienas….
 

24/08/2007