Arhīvs

Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” preses konference

Piektdien, 28.augustā plkst. 19.30 kinoteātra Rīga priekšpagalmā (Elizabetes ielā 61) aicinām uz Lielā Kristapa preses konferenci, kas turpināsies kā brīvdabas filmu seanss līdz 23.00.

Lielā Kristapa preses konferencē tiks atklātas vairākas intrigas:
# plaša publika pirmoreiz ieraudzīs Festivāla žūriju, kuras priekšsēdētājs nosauks balvām nominētos kinoprofesionāļus un filmas. Sarakstā iekļautās filmas veidos festivāla konkursa skati, kas tiks demonstrēta kinoteātrī Rīga, pārējās filmas – Rīgas Kinomuzejā.
# preses konferencē tiks nosaukta arī Latvijas kino personība, kas saņems Nacionālā filmu festivāla balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā.
# klātesošie uzzinās, kādā veidā šogad Lielais Kristaps apciemos kinoskatītājus visā Latvijā, pirmoreiz dodoties ārpus Rīgas festivāla nedēļā no 29. septembra līdz 4. oktobrim
# būs pieejama sīkāka informācija par festivāla īpašajiem notikumiem – kino nakti jauniešiem, kādas vecās labās filmas goda seansu, jaunumiem portālā www.filmas.lv, konkursu bibliotēku lasītājiem, izstādēm festivāla laikā u.c.
 
Preses konferencē piedalīsies festivāla organizētāji (Nacionālais Kino centrs) un filmu autori, Lielā Kristapa draugi no Kultūras ministrijas, Latvijas Televīzijas, Rīgas domes u.c.
 
Pasākuma oficiālā daļa nemanot pārvērtīsies Lielā Kristapa gaidīšanā, brīvdabas seansā „iesildoties” ar īpaši veidotu Lielā Kristapa filmu programmu, kuru iesāks vairākas pirmizrādes. Lielā Kristapa gaidīšanu kuplinās bufete Gauja.
 
Droši vien nebūs vairs jāatgādina, ka Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps ir Latvijas filmu nozares centrālais notikums reizi divos gados – unikāla iespēja plašai publikai noskatīties jaunākās latviešu kinoveidotāju filmas, savukārt profesionāļiem būtisks ir žūrijas vērtējums, kas nosaka labākās filmas un labākos kinoprofesiju pārstāvjus. Kopumā tie ir latviešu kino svētki nedēļas garumā, kad sabiedrības uzmanība koncentrējas uz Latvijas kino un tā veidotājiem.

2009. gadā Lielais Kristaps notiek no 29. septembra līdz 4. oktobrim kinoteātrī Rīga, Rīgas Kinomuzejā un visur Latvijā.

25/08/2009