Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” nominācijas

Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps žūrijas lēmums par filmām un kinoprofesionāļiem, kas nominēti Lielā Kristapa balvām 2007.gadā.Žūrijas komisija kopā noskatījās 100 filmas, no tām:

12 spēlfilmas
47 dokumentālās filmas
20 animācijas filmas
21 studentu filmu

Uz Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps 2007 balvām pretendē:

LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS SPĒLFILMA:
Vogelfrei (Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja, Angel Studio)
Monotonija (Juris Poškus, FA Filma)
Nerunā par to (Una Celma, Latsfilma)

LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS SPĒLFILMA:
Ūdens (Laila Pakalniņa, Hargla)
Uguns (Laila Pakalniņa, Hargla)
Riebums (Aiks Karapetjans, Latvijas Kultūras akadēmija)

LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS DOKUMENTĀLĀ FILMA:
Mans vīrs Andrejs Saharovs (Ināra Kolmane, Deviņi)
Zem ozola kuplajiem zariem (Ivars Seleckis, IK studija)
Vienkārši pops (Andis Mizišs, Vides filmu studija)

LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS DOKUMENTĀLĀ FILMA:
Teodors (Laila Pakalniņa, Vides filmu studija)
Zīmētājs (Dāvis Sīmanis jun., Lokomotīve)
Gana laiks (Dainis Kļava, Vides filmu studija)


LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS ANIMĀCIJAS FILMA:

Lote no izgudrotāju ciema (Heiki Ernits, Janno Poldmā, Joonisfilm un Rija)
Trīs musketieri (Jānis Cimermanis, Animācijas Brigāde)
Spēlēju, dancoju (Roze Stiebra, Dauka)

LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS ANIMĀCIJAS FILMA:                
Zuduši sniegā (Vladimirs Leščovs, JetMedia)
Čiža acīm (Edmunds Jansons, Studija Centrums)
Latvietis (Jānis Cimermanis, Animācijas Brigāde)

LABĀKĀ DEBIJAS FILMA:          
Kuģis (Egils Mednis, Svešās tehnoloģijas)
Versija LNO (Dāvis Sīmanis jun., Lokomotīve)
Melnā kaste (Jurģis Krāsons, Rija)
                
LABĀKĀ STUDENTU FILMA:
Riebums (Aiks Karapetjans, Latvijas Kultūras akadēmija)
Sērkociņi (Didzis Eglītis, Latvijas Kultūras akadēmija)
Dušečka (Dzintars Dreibergs, Avantis Promo)         
                              
Uz balvām profesiju kategorijās pretendē:
LABĀKAIS SCENĀRISTS:
Janno Poldma, Heiki Ernits, Andrus Kivirahk, Alvis Lapiņš(Lote no Izgudrotāju ciema)
Laila Pakalniņa (Ķīlnieks)
Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja (Vogelfrei)

LABĀKAIS SPĒLFILMAS REŽISORS:
Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja(Vogelfrei)
Juris Poškus (Monotonija)
Laila Pakalniņa (Ķīlnieks)

LABĀKAIS SPĒLFILMAS OPERATORS:
Gints Bērziņš (Ūdens)
Andrij Parekh, Sam Moon, Gints Bērziņš (Vogelfrei)
Arko Okk (Ķīlnieks)

LABĀKĀ AKTRISE:
Iveta Pole (Monotonija)
Rēzija Kalniņa (Nerunā par to)
Kristīne Krūze (Tumšie brieži)

LABĀKAIS AKTIERIS:
Varis Piņķis (Monotonija),
Juris Žagars (Tumšie brieži)
Ļubomiras Laucavičus (Vogelfrei)

LABĀKĀ OTRĀ PLĀNA AKTRISE / LABĀKAIS OTRĀ PLĀNA AKTIERIS
Regīna Razuma (Rūgtais vīns)
Sandra Zvīgule(Nerunā par to)
Ināra Slucka (Riebums)

LABĀKAIS MĀKSLINIEKS:
Jurģis Krāsons (Uguns),
Jurģis Krāsons (Ķīlnieks)
Ieva Jurjāne (Tumšie brieži)

LABĀKAIS KOSTĪMU MĀKSLINIEKS:
Līga Krāsone (Uguns),
Evija Džonsone, Mare Mastiņa, Rolands Peterkops, Kristīne Jurjāne (Vogelfrei)
Ieva Jurjāne (Tumšie brieži)

LABĀKAIS GRIMA MĀKSLINIEKS:
Žanna Dubska, Ilze Trumpe (Vogelfrei)
Sarmīte Balode (Tumšie brieži)
Sarmīte Balode (Uguns)

LABĀKAIS MŪZIKAS AUTORS:
Grupa Prāta vētra par dziesmām filmai (Lote no izgudrotāju ciema)
Arturs Maskats (Tumšie brieži)
Normand Roger, Pierre Yves Drapeau (Zuduši sniegā)

LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS REŽISORS:
Laila Pakalniņa (Teodors)
Ināra Kolmane (Mans vīrs Andrejs Saharovs)
Andis Mizišs (Vienkārši pops)

LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS OPERATORS:
Ivars Seleckis (Zem ozola kuplajiem zariem)
Uldis Cekulis (Teodors)
Agris Birzulis (Vienkārši pops)

LABĀKAIS ANIMĀCIJAS FILMAS REŽISORS:
Vladimirs Leščovs (Zuduši sniegā)
Roze Stiebra (Spēlēju, dancoju)
Signe Baumane (Veterinārārsts)

LABĀKAIS ANIMĀCIJAS FILMAS MĀKSLINIEKS:
Vladimirs Leščovs(Zuduši sniegā)
Edmunds Jansons, Irina Piļke (Čiža acīm)
Helēna Heinrihsone (Spēlēju, dancoju)

LABĀKAIS SKAŅU REŽISORS:
Anrijs Krenbergs (Ūdens)
Anrijs Krenbergs (Vienkārši pops)
Viktors Ličovs, Aivars Riekstiņš (Zem ozola kuplajiem zariem)

LABĀKAIS MONTĀŽAS REŽISORS:
Armands Zvirbulis (Džona Doreda sala)
Armands Blumbergs, Liene Bāliņa, Jēkabs Dimiters (Vogelfrei),
Zaiga Vantere (Ardievu, XX gadsimt!)


Žūrijas locekļi:
Daira Āboliņa
Dita Rietuma
Inga Pērkone-Redoviča
Elīna Reitere
Dmitrijs Rancevs
Mārtiņš Slišāns
Roberts Ķīlis

Lielā Kristapa žūrijas priekšsēdētājs:
Roberts Ķīlis

Rīgā, 2007.gada 28.augustā