Arhīvs

Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” nominācijas

Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps žūrijas lēmums par filmām un kinoprofesionāļiem, kas nominēti Lielā Kristapa balvām 2007.gadā.Žūrijas komisija kopā noskatījās 100 filmas, no tām:
 
12 spēlfilmas
47 dokumentālās filmas
20 animācijas filmas
21 studentu filmu
 
Uz Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps 2007 balvām pretendē:
 
LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS SPĒLFILMA:
Vogelfrei (Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja, Angel Studio)
Monotonija (Juris Poškus, FA Filma)
Nerunā par to (Una Celma, Latsfilma)
 
LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS SPĒLFILMA:
Ūdens (Laila Pakalniņa, Hargla)
Uguns (Laila Pakalniņa, Hargla)
Riebums (Aiks Karapetjans, Latvijas Kultūras akadēmija)
 
LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS DOKUMENTĀLĀ FILMA:
Mans vīrs Andrejs Saharovs (Ināra Kolmane, Deviņi)
Zem ozola kuplajiem zariem (Ivars Seleckis, IK studija)
Vienkārši pops (Andis Mizišs, Vides filmu studija)
 
LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS DOKUMENTĀLĀ FILMA:
Teodors (Laila Pakalniņa, Vides filmu studija)
Zīmētājs (Dāvis Sīmanis jun., Lokomotīve)
Gana laiks (Dainis Kļava, Vides filmu studija)


LABĀKĀ PILNMETRĀŽAS ANIMĀCIJAS FILMA:

Lote no izgudrotāju ciema (Heiki Ernits, Janno Poldmā, Joonisfilm un Rija)
Trīs musketieri (Jānis Cimermanis, Animācijas Brigāde)
Spēlēju, dancoju (Roze Stiebra, Dauka)
 
LABĀKĀ ĪSMETRĀŽAS ANIMĀCIJAS FILMA:                 
Zuduši sniegā (Vladimirs Leščovs, JetMedia)
Čiža acīm (Edmunds Jansons, Studija Centrums)
Latvietis (Jānis Cimermanis, Animācijas Brigāde)
 
LABĀKĀ DEBIJAS FILMA:           
Kuģis (Egils Mednis, Svešās tehnoloģijas)
Versija LNO (Dāvis Sīmanis jun., Lokomotīve)
Melnā kaste (Jurģis Krāsons, Rija)
                 
LABĀKĀ STUDENTU FILMA:
Riebums (Aiks Karapetjans, Latvijas Kultūras akadēmija)
Sērkociņi (Didzis Eglītis, Latvijas Kultūras akadēmija)
Dušečka (Dzintars Dreibergs, Avantis Promo)         
                               
Uz balvām profesiju kategorijās pretendē:
LABĀKAIS SCENĀRISTS:
Janno Poldma, Heiki Ernits, Andrus Kivirahk, Alvis Lapiņš(Lote no Izgudrotāju ciema)
Laila Pakalniņa (Ķīlnieks)
Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja (Vogelfrei)
 
LABĀKAIS SPĒLFILMAS REŽISORS:
Jānis Kalējs, Gatis Šmits, Jānis Putniņš, Anna Viduleja(Vogelfrei)
Juris Poškus (Monotonija)
Laila Pakalniņa (Ķīlnieks)

LABĀKAIS SPĒLFILMAS OPERATORS:
Gints Bērziņš (Ūdens)
Andrij Parekh, Sam Moon, Gints Bērziņš (Vogelfrei)
Arko Okk (Ķīlnieks)
 
LABĀKĀ AKTRISE:
Iveta Pole (Monotonija)
Rēzija Kalniņa (Nerunā par to)
Kristīne Krūze (Tumšie brieži)
 
LABĀKAIS AKTIERIS:
Varis Piņķis (Monotonija),
Juris Žagars (Tumšie brieži)
Ļubomiras Laucavičus (Vogelfrei)
 
LABĀKĀ OTRĀ PLĀNA AKTRISE / LABĀKAIS OTRĀ PLĀNA AKTIERIS
Regīna Razuma (Rūgtais vīns)
Sandra Zvīgule(Nerunā par to)
Ināra Slucka (Riebums)
 
LABĀKAIS MĀKSLINIEKS:
Jurģis Krāsons (Uguns),
Jurģis Krāsons (Ķīlnieks)
Ieva Jurjāne (Tumšie brieži)
 
LABĀKAIS KOSTĪMU MĀKSLINIEKS:
Līga Krāsone (Uguns),
Evija Džonsone, Mare Mastiņa, Rolands Peterkops, Kristīne Jurjāne (Vogelfrei)
Ieva Jurjāne (Tumšie brieži)

LABĀKAIS GRIMA MĀKSLINIEKS:
Žanna Dubska, Ilze Trumpe (Vogelfrei)
Sarmīte Balode (Tumšie brieži)
Sarmīte Balode (Uguns)
 
LABĀKAIS MŪZIKAS AUTORS:
Grupa Prāta vētra par dziesmām filmai (Lote no izgudrotāju ciema)
Arturs Maskats (Tumšie brieži)
Normand Roger, Pierre Yves Drapeau (Zuduši sniegā)
 
LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS REŽISORS:
Laila Pakalniņa (Teodors)
Ināra Kolmane (Mans vīrs Andrejs Saharovs)
Andis Mizišs (Vienkārši pops)
 
LABĀKAIS DOKUMENTĀLĀS FILMAS OPERATORS:
Ivars Seleckis (Zem ozola kuplajiem zariem)
Uldis Cekulis (Teodors)
Agris Birzulis (Vienkārši pops)
 
LABĀKAIS ANIMĀCIJAS FILMAS REŽISORS:
Vladimirs Leščovs (Zuduši sniegā)
Roze Stiebra (Spēlēju, dancoju)
Signe Baumane (Veterinārārsts)
 
LABĀKAIS ANIMĀCIJAS FILMAS MĀKSLINIEKS:
Vladimirs Leščovs(Zuduši sniegā)
Edmunds Jansons, Irina Piļke (Čiža acīm)
Helēna Heinrihsone (Spēlēju, dancoju)
 
LABĀKAIS SKAŅU REŽISORS:
Anrijs Krenbergs (Ūdens)
Anrijs Krenbergs (Vienkārši pops)
Viktors Ličovs, Aivars Riekstiņš (Zem ozola kuplajiem zariem)
 
LABĀKAIS MONTĀŽAS REŽISORS:
Armands Zvirbulis (Džona Doreda sala)
Armands Blumbergs, Liene Bāliņa, Jēkabs Dimiters (Vogelfrei),
Zaiga Vantere (Ardievu, XX gadsimt!)
 
 
Žūrijas locekļi:
Daira Āboliņa
Dita Rietuma
Inga Pērkone-Redoviča
Elīna Reitere
Dmitrijs Rancevs
Mārtiņš Slišāns
Roberts Ķīlis
 
Lielā Kristapa žūrijas priekšsēdētājs:
Roberts Ķīlis
 
Rīgā, 2007.gada 28.augustā