Arhīvs

“Muzeju sala mežā un ūdenī” Rīgas Kino muzejā

Muzeju naktī 15.maijā no 21.30 – 01.00 daba ienāks Vecpilsētas mūros – ar lielizmēra kino projekciju muzeja pagalmā!

Tur būs skatāms koncertu dokuments no Latvijas mežiem – Graphis scripta (Rakstu ķērpis) (2009) no cikla Dabas koncertzāle un britu režisores Frenijas Armstrongas brīdinājuma sauciens sabiedrībai par gaidāmajām klimata pārmaiņām – filma Muļķu laikmets (The Age of Stupid, 2009). 

Filmā Rakstu ķērpis apvienojas zinātne, mūzika, dzeja un vizuālā māksla. Tās galvenais uzdevums ir paplašināt mūsu izpratni par apkārtējo vidi, dabas bagātībām un mudināt cilvēku piedalīties bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Rakstu ķērpī, kura režisors ir Roberts Rubīns, dokumentētiPriežu silos Strenču pusē un Rīgas rajona Daugmales pusē brīvā dabā notikušie koncerti. Turpat pirmo reizi bija izveidota improvizēta ierakstu studija, fiksējot koncertus, kuros uzstājās Valdis un Rūta Muktupāveli, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis un citi. Filmai poētisku toni piešķir pasaku un dzeju lasītājs – dzejnieks Pēteris Brūveris.
Filma Muļķu laikmets ieņem sociāli aktīvu pozīciju, pretstatā Rakstu ķērpja meditatīvajai apcerei. Filmas darbība notiek 2055. gadā, kad klimata izraisīto pārmaiņu rezultātā pasaule pārdzīvo milzīgu postu: Londonu ir pārņēmuši plūdi, Lasvegasa grimst tuksneša smiltīs, Sidnejā plosās postoši ugunsgrēki, ko izraisījis ilgstošs sausums, Arktikas ledāji ir izkusuši… Dokumentālas liecības mijas ar inscenētām un animācijas tehnikā veidotām epizodēm, kuras savieno filmas stāstnieks, Oskaram nominētais aktieris Pīts Postletvaits (Pete Postlethwaite). Viņa varonis Arktikā Globālajā arhīvā pēta un vērtē mūsu laikā dokumentētus notikumus, kas uzskatāmi brīdināja cilvēci par klimata pārmaiņu iespējamām sekām. Aplūkojot 2008.gada dokumentārās liecības, filmas varonis secina, ka pasaules postu izraisīja mūsu paaudzes uzvedība un rīcība laika posmā līdz 2015.gadam.”Mēs varējam sevi izglābt, bet mēs to nedarījām. Kādā prāta stāvoklī mēs tad bijām?”
 
Filmas Muļķu laikmets treileris mājas lapā: www.ageofstupid.net/trailer.
Vakara gaitā atspirdzinājumus piedāvās bufete Gauja.
 
Pasākuma seansu plāns Rīgas Kino muzejā:
21:30 Dabas koncertzāle: Graphis scripta (Rakstu ķērpis), Latvija, režisors Roberts Rubīns, 50′
22:30 Muļķu laikmets (The Age of Stupid), Lielbritānija, režisore Frenija Armstronga, 92′
00:10 Dabas koncertzāle: Graphis scripta (Rakstu ķērpis), Latvija, režisors Roberts Rubīns, 50′
 
„Muzeju sala” mežā un ūdenī ir četru muzeju pasākumu kopums. „Salas” atrodas pavisam tuvu viena otrai Vecrīgā un tās ir: Latvijas Fotogrāfijas muzejs (http://fotomuzejs.lv), Latvijas Sporta muzejs (www.sportamuzejs.lv), Tautas frontes muzejs (www.ltfmuz.lv/lv) un Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejs (www.filmas.lv).
 
Tiekamies Muzeju salā!
Pasākuma norisi atbalsta Rīgas Dome, Britu Padome (British Council) un apvienība Dabas koncertzāle.
 

11/05/2010