Arhīvs

Muzeju nakts Rīgas Kinomuzejā

Dzīvās bildes Vecrīgas logos un citi pārsteigumi pasākumā Skats uz ielu / Blick auf die Strasse17. maijā no 21:00 līdz 1:00.Kinomuzejs sadarbībā ar video māksliniekiem Pēteri Brīniņu un Pēteri Ķimeli Muzeju nakts 2008 ietvaros pārveidos romantiskākās Vecrīgas ielas – Alksnāja un Mazo Peitavas ielu – par Kino ieliņām. Ēku logos visas ielas garumā un uz Kinomuzeja nama fasādes būs redzami fragmenti no vācu filmām, kas kopā ar videoprojekcijām apspēlēs 2008. gada Muzeju nakts tēmu – Vācijas kultūra.
Garāmgājēji varēs vērot logos projicētus spilgtus vācu ekspresionisma kino tēlus, kuri būs aktīvi saskarsmē arī ar pašu skatītāju, tādējādi pastaiga šajā noslēpumainajā Vecrīgas rajonā izvērtīsies mistiskā ceļojumā vācu kino visromantiskākajās lappusēs.
 
Pasākuma devīze – „Skats uz ielu” izvēlēta par godu kino, un jo sevišķi vācu ekspresionisma filmās it bieži apspēlētajam ielas un vecpilsētas tēlam.
Rīgas Kinomuzeja pagalmā būs Pētera Brīniņa un Pētera Ķimeļa videoinstalācija par apkārtējo ēku un cilvēka mijiedarbību; dzīvā mūzika – interpretācija par vācu kino mūzikas tēmu – spēlēs Martinez Gonzalez un citi mākslinieki. Visa vakara garumā Kinomuzeja pagalmā darbosies brīvdabas kafejnīca.
 
Kinomuzeja izstāde Kustības Fenomens jeb kā piedzima Kino  Muzeju naktī būs slēgta, tāpēc aicinām nākt uz Kinomuzeju atkal!
Uzmanību – izstāde tiek slēgta jau 31.maijā. Pasteidzieties!

16/05/2008