Arhīvs

Briseles filmu festivālā izrādīs latviešu filmu “Modris”

Noslēdzot Latvijas prezidentūras ES Padomē pusgadu, Briseles audiovizuālās mākslas centrā “Flagey” 8. jūnija vakarā tiks demonstrēta Jura Kursieša debijas filma “Modris ”. Pēc filmas ar skatītājiem tiksies režisors.

Eiropas pirmizrādi filma “Modris” piedzīvoja pērn Sansebastjanas festivālā Spānijā, kur guva Īpašo žūrijas atzinību. Festivāla žūrijas pārstāvji norādīja, ka balva pasniegta “par filmas stilistisko sasniegumu un veidu, kā tiek sasaistīta vientulība un sabiedrība, personīgās ciešanas un administratīvā apspiestība”. Vēlāk filmas režisors Juris Kursietis Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā Gruzijā saņēma Sudraba Prometeja balvu par labāko režiju.

Filma ir patiesos notikumos balstīts stāsts par pusaudzi vārdā Modris, kura dzīvē cits citam seko liktenīgi samezglojumi, kas puisi noved līdz noziedznieka statusam. Liktenīgais grūdiens, kas ierosina šo sniega bumbas efektu – konflikts ar māti, kura nodod savu dēlu policijā. Pāraudzināšanas mēģinājums pāraug drāmā, jo jaunietis nespēj iekļauties tiesas noteiktajos soda izciešanas noteikumos. Filmas galvenos varoņus – māti un dēlu – atveido Rēzija Kalniņa un Kristers Pikša.

“Flagey” ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas piedāvā piecas zāles kino, video mākslas, klasiskās mūzikas, laikmetīgās, pasaules mūzikas un džeza koncertiem. Tradicionāli ik gadu jūnijā tajā norisinās Starptautiskais Briseles filmu festivāls. Festivāls skatītājus pulcinās jau 13. reizi, tajā tiks izrādītas aptuveni 70 filmas, kas tapušas piecpadsmit Eiropas valstīs.

Latvijas kino programmu Beļģijā veido Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu un vēstniecību Beļģijā. Tā ir iekļauta Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība.

04/06/2015