Arhīvs

Meklē aktrisi galvenajai lomai pirmajā latviešu vesternā

Studijā “Fenixfilm” šovasar sāksies darbs pie režisora Matīsa Kažas spēlfilmas “Kur vedīs ceļš” uzņemšanas, ko atbalsta Nacionālais Kino centrs. Tas būs piedzīvojumu stāsts jauniešiem un tiks veidots vesterna žanrā, kas līdz šim Latvijas pilnmetrāžas filmās nav izmēģināts. Filmas veidotāji līdz 8. martam aicina pieteikties meitenes vecumā no 15 līdz 19 gadiem filmas galvenās varones Evas lomai.

Eva ir aristokrātiska, dienvidnieciska izskata jauniete ar plašu emocionālo pasauli, viņas lomas atveidotājai nav nepieciešama iepriekšēja pieredze aktiermākslā, bet lomai būs nepieciešams apgūt jāšanas prasmes.

Filmas Kur vedīs ceļš notikumi risinās 19. gs. beigās. No baltvācu barona muižas īsi pirms paredzētajām kāzām pazūd viņa aizbildniecībā uzaugusi sešpadsmit gadus veca meitene. Aizdomās par nolaupīšanu tur kādu jaunu latviešu zemnieku zēnu, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti. Filmā par jaunu cilvēku ceļu pretim brīvībai savijas pieaugšanas stāsta romantika, detektīva intriga, vesternam raksturīgie varoņu tipi un mežonīgas dabas tēlojums. Netrūks arī apšaudes, pakaļdzīšanās ainas, dueļi un citi žanram raksturīgie elementi, interpretēti un stilizēti 19. gs. Latvijas kontekstā.

Kur vedīs ceļš būs režisora un producenta Matīsa Kažas debijas pilnmetrāžas spēlfilma. Līdz šim režisors sevi pierādījis ar starptautiskos festivālos godalgoto dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu! (2017) un eksperimentālo filmu Meierholda lidojums (2018). Kažas otrā pilnmetrāžas dokumentālā filma Klejotāji uz ekrāniem nonāks 2019. gada beigās.

Filmas Kur vedīs ceļš scenārija autori ir Ilze Akmentiņa un Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, producenti Una Celma, Dace Siatkovska un Matīss Kaža. Filmas pirmizrāde plānota 2020. gada nogalē, un tā top ar Nacionālā Kino centra atbalstu.

Pieteikums ar fotogrāfiju līdz 8. martam jāsūta uz e-pastu kurvediscels@gmail.com, iekļaujot nelielu aprakstu par sevi.

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Siatkovska,
filmas Kur vedīs ceļš producente
Mob. tālr.: 29244890

 

26.02.2019.

 

27/02/2019