Arhīvs

“Mazie laupītāji” iekaro skatītāju simpātijas visā pasaulē

Ģimens spēlfilma Mazie laupītāji šī gada laikā guvusi 11 balvas un iekarojusi skatītāju simpātijas ne tikai Latvija, bet arī visā pasaulē.

3. decembrī sešu starptautisko festivālu balvām un četrām nacionālajām balvām. Mazie laupītāji pievienojuši jaunu apbalvojumu – galveno skatītāju balvu 5. Eiropas Savienības filmu festivālā Toronto, Kanādā.

Eiropas Savienības filmu festivālā Toronto galvenās balvas Magna ieguvēju ik gadus nosaka skatītāju balsojums un šoreiz starp 23 citu ES valstu filmām skatītāji visaugstāk novērtējuši tieši Latvijas filmu Mazie laupītāji (2009, rež. Armands Zvirbulis). Filmas demonstrēšana Toronto bija iespējama pateicoties Latvijas goda konsula Ontario provincē Imanta Purva aktīvajai darbībai, sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Kanādā un studiju F.O.R.M.A., kā arī pateicoties Latvijas Nacionālā Kino centra un Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā Izglītības un kultūras fonda finansiālajam atbalstam.
 
Starptautiskā mērogā filma guvusi divas galvenās balvas – Minskas Starptautiskajā Bērnu un jauniešu kinofestivālā LISTAPADIK (Baltkrievija) un Bīlefeldas Bērnu un jauniešu filmu festivālā Vācijā. Baltkrievijas festivāls filmai piešķīris arī otru balvu – diplomu par labāko režiju Armandam Zvirbulim. Filma guvusi panākumus arī Starptautiskajā Bērnu filmu festivālā Arteks (Ukraina) kā labākā piedzīvojumu filma,
Minhenes kinofestivālā Vācijā iegūstot Bērnu filmu skatītāju balvu, savukāŗt vecākajā bērnu filmu festivālā Zlinā, Čehijā – saņēmusi Ekumēniskās žūrijas diplomu.
 
Mazie laupītāji guvuši augstu novērtējumu arī pašmāju festivālos un iekarojusi mazo (un lielo) skatītāju sirdis. Rīgas Starptautiskajā Bērnu filmu festivālā Berimora kino bērnu žūrija piešķīrusi galveno balvu, savukārt Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps pieškirtas divas profesionālās balvas par labāko režiju Armandam Zvirbulim un par labāko grimu Ilzei Trumpei, kā arī Skatītāju balva, saņemot visvairāk skatītāju balsojumu festivāla laikā.

                 Mazie laupītāji

07/12/2009