Arhīvs

Māris Martinsons uzņem komēdiju “Jaunā gada taksometrs”

Marta beigās, ķerot aizejošo ziemu, dažādās Rīgas vietās tika filmēta Māra Martinsona jaunākā filma – komēdija “Jaunā gada taksometrs”. Filma stāsta par aizraujošiem notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometra vadītājam jānogādā cilvēki visdažādākajās Rīgas vietās, kur tie sagaidītu un nosvinētu gada svinīgāko nakti.

 

Filmas galvenais varonis, taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks) neatsaka palīdzību nevienam, un nakts gaitā piedzīvo neparastas situācijas, kļūstot par kaut ko vairāk nekā tikai šoferīti. Pasažieri Andreja personā atrod draugu, izpalīgu, uzklausītāju. Filmā piedalās arī Ģirts Ķesteris, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Nauris Brikmanis, Māra Sleja un citi, pirmizrāde plānota jau 2018. gada nogalē.

“Jaunās spēlfilmas ideja radās tūlīt pēc filmas Maģiskais kimono pirmizrādes, šī filma savā ziņā noslēdza manu Japānas filmu triloģiju. Daudzi cilvēki uzdevuši jautājumu, kāpēc man tik aktuāla vientulības tēma, kas parādās šajās filmās, un es sapratu – labākais veids, kā pierādīt, ka īstenībā esmu dzīvespriecīgs un jautrs cilvēks, ir nevis ar vārdiem, bet darbiem. Savā laikā Lietuvā vairāk nekā 10 gadus esmu veidojis humora seriālus un raidījumus, kas šobrīd jau kļuvuši par Lietuvas televīzijas humora klasiku (šovi Šapro šou, Tegyvuoja Karalius! / Lai dzīvo karalis!), seriāls Grybauskai u.c.).

Turklāt tieši pēc filmas Maģiskais kimono pirmirzādes, tuvojoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam, es sapratu, ka kinoteātros, atšķirībā no televīzijas piedāvājumiem, īsti nav tādas latviešu filmas, kur cilvēki varētu kopā smieties un sekot dažādu cilvēku likteņiem aizejošā gada pēdējās stundās. Tā arī radās ideja par filmu Jaunā gada taksometrs, kur taksometra vadītājs, braucot ielās, savieno dažādus stāstus,” atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

Filmas veidotāju komandā ir kinorežisors Māris Martinsons un producente Linda Krūkle (abi kopā uzņēmuši filmas Amaya (2010), OKI – okeāna vidū (2014), Romeo n’ Džuljeta (2015), Maģiskais kimono (2017), u.c.), filmu uzņem operators Jānis Jurkovskis, producē kompānija Krukfilms (Latvija).

Filmas izplatītājs Latvijā: UzKino.
Papildus informācija:
Inga Zālīte
Krukfilms mediju pārstāve
Mob.tel.: 00371 28687743
E-pasts: izalite@gmail.com

 

28.03.2018.
 

28/03/2018