Arhīvs

Māris Martinsons publisko komēdijas “Jaungada taksometrs” tīzeri

Māra Martinsona jaunākā komēdija “Jaungada taksometrs” – stāsts par taksometra vadītāja Andreja (Lauris Reiniks) piedzīvoto Vecgada vakarā – uzsāk ceļu pie skatītājiem, atklājot filmas tīzeri. Filmas pirmizrāde Latvijas kinoteātros – 2018. gada 30. novembrī.

 

Filmas darbība notiek Vecgada vakarā, kad taksometra vadītājs Andrejs mašīnas aizmugurējā sēdeklī atrod nejauši atstātu Jaungada dāvanu, un tā liek viņam atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Katra stāstā Andrejs nospēlē savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filmas tīzeris – ŠEIT.

Filmas aktieru sastāvs: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Valdis Melderis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece – Gavare un citi.

Kinokritiķe Kristīne Matīsa raksta: “Režisora Māra Martinsona spēlfilma Maģiskais kimono ir viens ārkārtīgi interesants izstrādājums visādi citādi diezgan prognozējamas taciņas staigājošajā Latvijas spēlfilmu pulciņā. “Interesants” visdažādākajās šī vārda nozīmēs, tāpat kā pats režisors Māris Martinsons, kura parādīšanās publiskajā telpā nekad nav garlaicīga un visbiežāk saistīta ar kādu jaunu un negaidītu pavērsienu.” (1.12.2017, Diena)

To pierāda arī jaunā spēlfilma Jaungada taksometrs, kas ir romantiska komēdija – vēl nebijis kinodarbs režisora radošajā biogrāfijā. Māris Martinsons papildina: “Jā, es esmu dažāds. Strādājot, piemēram, ar izcilo aktrisi Kaori Momoi, kura ir sieviete ar izcilu humora izjūtu, mēs vienmēr centāmies filmēšanas laukumā saglabāt vieglu atmosfēru un vienmēr daudz jokojāmies, lai arī cik nopietni būtu stāsti vai smaga epizode. Smiekli un jautrība bija neatņemama filmēšanas sastāvdaļa. Un tas savā ziņā arī mani aizveda līdz Jaungada taksometram – sapratu, ka ļoti vēlos, lai humors un labā noskaņa ir ne tikai aizkadrā. Tagad ir laiks to vieglo pozitīvismu ielikt arī kadrā un aiznest līdz katram cilvēkam, lai vairotu pasaulē pozitīvo un labo.

“Filmēšanās Jaungada taksometrā bija fantastiska pieredze, tā ir arī mana debija filmā. Un tik lieliski sastrādāties ar režisoru Māri un viņa komandu, strādājot garas stundas filmēšanas laukumā un pārfilmējot tik daudzas reizes katru teikumu – tas man bija piedzīvojums. Man patīk, kā Māris pievērš uzmanību niansēm un detaļām (sejas izteiksmei, ķermeņa kustībai un teikuma intonācijai), kas ir pašsaprotami vajadzīgas katrā filmā. Jau tagad gaidu pirmizrādi, jo gribu redzēt stāstu par iespējamību – jebkas var notikt jebkurā brīdī, īpaši jau ar manu tēlu,“ aizkustinājumā par filmēšanas procesu un pašu filmu dalās Nauris Brikmanis, kurš atveido policistu.

“Esam priecīgi, ka Latvijas kino industrijai tik ražīgais 2018. gads tiks aizvadīts uz dzirkstošas nots kopā ar režisora Māra Martinsona jauno kinolenti, kas pulcē krāšņu sabiedrībā pazīstamu cilvēku un aktieru ansambli. Kā ilggadēji filmu izplatītāji mēs turpinām iesākto darbu latviešu filmu atbalstīšanā un izplatīšanā un ceram, ka romantiskā komēdija Jaungada taksometrs aizsāks jaunu tradīciju latviešu kino – gada nogalē piedāvāt vieglu, pozitīvu pašmāju filmu, kas lieliski papildinās kinorepertuāru gada izskaņas izklaides notikumu virpulī,” stāsta Ilze Roķe, Forum Cinemas Filmu izplatīšanas nodaļas vadītāja. 

Filmu veido starptautiski atzītais filmu režisors Māris Martinsons un producente Linda Krūkle, kas kopā jau radījuši filmas Nevajadzīgie ļaudis (Lielais Kristaps par labāko filmu 2009), Amaya (2010), Romeo n’ Džuljeta (2015), Maģiskais kimono (2017) un citas), filmas Jaungada taksometrs operators ir Jānis Jurkovskis. Filmu producē kompānija Krukfilms (Latvija), filmas izplatītājs Latvijā – UzKino!

Seko: www.facebook.com/jaungadataksometrs
www.instagram.com/jaungadataksometrs

 

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Krukfilms mediju pārstāve
Mob.tel.: 00 371 28687743
E-pasts: izalite@gmail.com

 

21.09.2018.

21/09/2018