Arhīvs

Maratona dienā – filma par maratonu

15. maijā – laikā, kad daļa Latvijas un arī skrējēji no visas pasaules pulcēsies Rīgā, lai svinētu lielo skriešanu -, pilsētā norisināsies vēl kāds maratons. “Kompānija Hargla” un “vīna telpa TINTO” piedāvā savdabīgu iespēju piedalīties skrējienā vismaz teorētiski, bez maksas noskatoties Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu par maratonu – “Četrdesmit divi” (2013)!

 viena bilde

Visi Lattelecom Rīgas maratona dalībnieki un līdzjutēji laipni aicināti svētdien iegriezties Cafe Film Noir Elizabetes ielā 61 (kinoteātra Splendid Palace telpās). Tur laikā no 15.00 līdz 20.00 ar seansa sākumu apaļās stundās tiks demonstrēta Lailas Pakalniņas dokumentālā filma Četrdesmit divi – režisores veltījums Rīgas maratonam un visiem tiem, kas, cīnoties ar nogurumu, slāpēm un vēlmi apstāties, ir pārvarējuši sevi un izturējuši skrējienu līdz galam. Filma ir dāvana arī visiem skrējēju atbalstītājiem un tiem, kam pašiem nav iespējams maratonu piedzīvot “no iekšpuses”.

Liela daļa filmā redzamā materiāla tapusi, režisorei 2012. gada Rīgas maratona distanci skrienot ar īpašu kameru, kas piestiprināta uz pieres. Gan trasē, gan ārpus tās notiekošos brīžus fiksējuši arī operatori Uldis Jancis, Uldis Cekulis, Arko Okk, Krišs Roziņš un Anna Pakalniņa. Savukārt zem skrējēju kājām plīstošo plastmasas glāžu skaņu, kas tik pazīstama ikvienam, kas kaut reizi pabijis kādā maratonā, tāpat maratona moderatora Paula Timrota replikas un visu pārējo maratona “skaņu celiņu” ierakstījis un filmā sakārtojis skaņu režisors Anrijs Krenbergs.

Filma Četrdesmit divi pirmo reizi tika izrādīta 2013. gada maratona laikā. Tās tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.

Bet, kamēr kādreizējā maratona norises līdzjutēji uz ekrāna vēros Cafe Film Noir, šāgada maratona dalībnieki turpinās savu ceļu pretī finišam, un starp viņiem arī filmas režisore Laila Pakalniņa, kurai šis būs jau 10. maratons.

Lai visiem prieks piedalīties skrējienā!

Īss ieskats filmā Četrdesmit divi: http://vimeo.com/64210487

https://www.facebook.com/cafefilmnoir

 

Vairāk informācijas:
Zanda Dūdiņa,
26488782
zanda.dudina@gmail.com

11.05.2015.

11/05/2016