Arhīvs

Māra Martinsona spēlfilmas “Amaya” pirmizrāde Honkongā

Šā gada 12.jūnijā, piedaloties LR Ministru prezidentam Valdim Dobrovskim, notika spēlfilmas Amaya Honkongas pirmizrāde.

Pateicoties LR Ārlietu ministrijas, Rīgas Brīvostas pārvaldes, Ventspils Brīvostas pārvaldes atbalstam, Amaya seanss Honkongā tika atklāts klātesot režisoram Mārim Martinsonam, aktrisei Kaori Momoi (Amaya) un producentei Lindai Krūklei.  
 
Pirmizrādē piedalījās arī filmas kopproducents Chu Chen On un viņa komanda no October Pictures Limited, filmas aktrise Monie Tung (Jasmine), LR Goda konsuls Honkongā Roger King, Japānas ģenerālkonsuls Honkongā Yuji Kumamaru, Honkongas filmu industrijas pārstāvji un kritiķi, Latvijas uzņēmēju delegācija, kā arī latviešu, lietuviešu un igauņu komūnas biedri, starp kuriem vairāki bija arī piedalījušies filmēšanā.
 
Režisors Māris Martinsons pēc pirmizrādes dalījās pārdomās: “Esmu noskatījies filmu pie mums Latvijā, Lietuvā, Amerikā un Japānā. Skatoties filmu Honkongā, mani pārsteidza šī Honkongas stāsta uzplaukšanu. Šeit filmu es sajutu vislabāk – nupat vēl ienākot kinoteātrī, esi bijis starp pilsētas debesskrāpjiem, trokšņainās kņadas, sarkanajiem taksometriem, spraucies starp vietējo iedzīvotāju burzmu ielās un tepat uz ekrāna – ir šī pati Honkonga. Arī publikas emociālā reakcija un līdzi jušana filmas varoņiem liecināja par to, ka filma ir atradusi savu īpašo skatītāju.”
 
Filmas aktrise Kaori Momoi, kura ir apmeklējusi gandrīz visas filmas pirmizrādes, ieskaitot Rīgas, vēl piebilda: “Šeit, Honkongā, bija filmas pabeigtības sajūta un esmu ārkārtīgi laimīga piedzīvot šīs emocijas”.
 
Producente Linda Krūkle: “Esam ļoti pagodināti, ka Ministru prezidenta biroja, LR Ārlietu ministrijas un Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) veidotajā programmā oficiālās vizītes laikā Honkongā (11.-13.jūnijā), radās iespēja prezentēt filmu Amaya goda un biznesa viesiem kā reālu kultūras un biznesa sadarbības piemēru starp Latviju un Honkongu. Mūsu valstu filmu industrijas attīstība ir gana atšķirīgos līmeņos, tomēr mūsdienās mūs skar līdzīgas problēmas, kas ir jārisina. Krukfilms partneri Honkongā October Pictures, kas līdz šim ir strādājuši pie tādām filmām kā Transformers: Dark of the Moon (pirmizrāde paredzēta jūnija beigās), Dark Knight, Lara Kroft. Tomb Raider, Die Another day arī pārdomā, kā rīkoties situācijā, kad apkārtējo valstu pārvaldes ir izstrādājuši filmu ražošanas atbalsta shēmas (t.s. “tax incentive”), un Honkonga ar katru gadu zaudē iespējas piesaistīt ārvalstu filmu ražotājus. Abām valstīm ir nepieciešams aktivizēt filmu ražošanas iespējas, lai sekmētu valstu ekonomiku. Filmu ražošana savā valstī, kā arī citu valstu producentu piesaistīšana ir līdzīga tūrisma industrijai – tiek izmantoti vietējie resursi un darbaspēks, turklāt filmai ir pievienotā vērtība, kura nes ziņu apkārt pasaulei.”
 
Kā Ministru prezidents Valdis Dombrovkis savā runā pirms filmas pirmizrādes novēlēja mums tikai turpināt savu iesākto ceļu, Krukfilms patreiz attīsta jaunus spēlfilmu projektus. Viens no tiem top ciešā sadarbībā ar Japānas aktrisi Kaori Momoi un tas ir savā ziņā turpinājums mūsu idejai filmā stāstīt dažādu kultūru un cilvēku satikšanos svešā valstī . Jaunais projekts ir komēdija Tempura, kuru plānots filmēt nākamā gada martā Spānijā un Portugālē. Producente Linda Krūkle vēl piebilst par kino finansējumu Latvijā: “Spēlfilmas Amaya valsts finansiālais ieguldījums bija tikai aptuveni 20%, pārējais – producentu un investoru ieguldīijums. Spēlfilmas Tempura projekts atbilstoši Latvijas likumdošanai neatbilst pietiekošam kritēriju skaitam, lai to varētu definēt kā “Latvijas filmu”. Kopējais finansējums kino industrijai Latvijā jau tā ir ārkārtīgi niecīgs, turklāt kopproducēšanas projektiem gandrīz neeksistējošs. Līdz ar to, lai mēs turpinātu strādāt kopprojektos, mums vai nu jāatdod lielākā tiesību daļa partnerim ārzemēs, vai arī jāspēj piesaistīt privātfinansējums.”
 
Tostarp šā gada vasaras beigās tiks izlaista spēlfilmas Amaya DVD formātā.
 
Filmas AMAYA treileris latviešu valodā
 
Dziesmas World is Full of Love video
 
Filmas AMAYA profils
 

No labās – producents Chu Chen On, aktrise Kaori Momoi, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, režisors Māris Martinsons, aktrise Monie Tung, producente Linda Krūkle

13/06/2011