Arhīvs

Māra Martinsona spēlfilma “Maģiskais kimono” Japānas kinoteātros

Japānā šī gada 24. jūnijā Tokijas kinoteātros “Marunouchi Toei” Ginzā un “Eurospace” Šibujā ar trim speciālseansiem notika pirmās Latvijas-Japānas kopražojuma spēlfilmas “Maģiskais kimono” pirmizrādes, klātesot režisoram Mārim Martinsonam, galveno lomu aktieriem Kaori Momoi un Issey Ogata un mediju pārstāvjiem, uzsākot ceļu pie skatītājiem ne tikai Tokijā, bet arī citās Japānas lielākajās pilsētās. Latvijā spēlfilma uz ekrāniem nonāks 8. septembrī.

 

Režisors Māris Martinsons vēsta par iespaidiem pēc pirmajiem Maģiskā kimono seansiem Japānā: “Esmu gandarīts, ka trešā mūsu kopējā filma ar Kaori Momoi beidzot ir sasniegusi Japānas kinoteātrus. Kā režisoram no Latvijas tā ir satraucoša un fantastiska sajūta – redzēt manas filmas plakātus starp citiem plakātiem Tokijas kinoteātros. Vēl joprojām nebeidz priecēt skatītāju sajūsma pēc filmas noskatīšanās, tā dod neatņemamu spēku un gandarījumu. Visvairāk mani aizkustināja kāda sieviete, kura pēc seansa raudot publiski pateicās par filmu, jo tā viņu esot aizkustinājusi līdz sirds dziļumiem. Pēc viņas vārdiem zālē iestājās klusums, es redzēju tikai emociju pilnas sejas, miklas un mirdzošas acis, kas pateica vairāk nekā vārdi.  Pēc pirmizrādes seansiem, runājot ar Japānas skatītājiem, dzirdēju arī daudz pozitīvas atsauksmes par milzīgo atklājumu – Latvijas aktieriem Artūru Skrastiņu, Alisi Polačenko, Andri Keišu, arī īpašo lomu atveidotājiem Mārtiņu Sirmo un grupu Prāta vētra.”

Filmas producente Linda Krūkle: “Maģiskais kimono Japānā uzsācis ceļu pie skatītājiem ļoti izdevīgā laikā – tur tikko sekmīgi izrādīta Martina Skorsēzes filma Klusums / Silence (2016) ar Issey Ogatas piedalīšanos, kā arī Ruperta Sandersa filma Rēgs bruņās / Ghost in the Shell (2017), kur līdzās Skārletai Johansonei savu īpašo lomu nospēlēja Kaori Momoi. Gan Momoi, gan Ogata ir iekarojuši milzīgu popularitāti, pateicoties savai profesionālajai karjerai, un par to liecināja gan desmitiem publikāciju un interviju pirms un pēc pirmizrādes, gan cilvēku pūļi, kas gaidīja pie kinoteātriem, lai iegūtu abu aktieru autogrāfus.”

Interese par filmu Maģiskais kimono ir arī Japānas lielākajai tūrisma kompānijai JTB corporation, kas jau šobrīd ielikusi savā katalogā piedāvājumu ceļojumam uz Latviju, apmeklējot filmas filmēšanas vietas. “Maģiskais kimono ir izcils filmu un kulinārijas tūrisma produkts, kas pasaulē ir ierasta prakse.  Priecājamies, ka JTB corporation ir ieinteresēts izmantot filmu Maģiskais kimono kā platformu, lai reklamētu Latviju Japānas tūristiem,” atzīst filmas producente Linda Krūkle.

Filmas veidotāji cer, ka būs iespēja uzaicināt abus aktierus uz pirmizrādi Latvijā, kas notiks šī gada septembrī, turklāt iecerēts, ka aktieri piedalīsies ne tikai ar filmu saistītos pasākumos, bet arī īpašā teātra uzvedumā.

Maģiskais kimono ir reizē gaišs un smeldzīgs stāsts par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu kopā. Pusmūža sieviete Keiko (atveido Latvijā jau pazīstamā Kaori Momoi) nespēj atvadīties no savas pagātnes un, nonākot Rīgā, lai piedalītos grandiozā kimono šovā, viņai nākas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru. Spēlfilmas darbība notiek Rīgā un Rundālē, kā arī Japānas pilsētā Kobē.

Filma tapusi sadarbībā starp producēšanas kompāniju Krukfilms (Latvija) un Loaded films (Japāna). Filmas Maģiskais kimono veidošanu atbalstījis Rīgas Tūrisma Attīstības birojs, Rīgas Filmu fonds, Japānas Kultūras ministrija, Borisa un Ināras Teterevu fonds, Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra, Rīgas un Kobes pilsētu domes u.c.

Informāciju medijiem sagatavoja
Inga Zālīte,
Krukfilms mediju pārstāve
E-pasts: izalite@gmail.com
Mob.tel.: 00 371 28687743

26.06.2017.

28/06/2017