Arhīvs

Māra Martinsona filmas seansi vidusskolēniem

2015. gadā pirmizrādi piedzīvojusī režisora Māra Martinsona spēlfilma “Romeo n’ Džuljeta” piecas dienas būs skatāma “Forum Cinemas / Kino Citadele” ekrānos. Projekta “Šekspīrs manā pagalmā” ietvaros autori aicina Rīgas pilsētas un rajona 10.-11. klašu skolēnus uz pieciem bezmaksas spēlfilmas “Romeo n’ Džuljeta” seansiem laikā no 17. līdz 21. oktobrim, pieteikšanās projektā – līdz 4. oktobrim.

 

Filmas radošā grupa iecerējusi kopā ar vidusskolēniem un viedokļu līderiem Latvijā veidot dialogu par filmā redzētajām aktuālajām tēmām, kas skar mūsdienu jauniešus, kā arī dalīties savā skatījumā par sabiedrības vienotību vai sašķeltību mūsu valstī.

Projekta “Šekspīrs manā pagalmā” veidotāji aicina Rīgas pilsētas un rajona 10.-11. klašu skolēnus un viņu skolotājus no dažādām latviešu un mazākumtautību skolām uz pieciem bezmaksas spēlfilmas “Romeo n’ Džuljeta” seansiem laikā no 17. līdz 21. oktobrim. Pēc seansa sekos savstarpējas diskusijas, veidojot dialogu, veicinot izpratni un iecietību par divvalodīgās kopienas integrācijas jautājumiem Latvijā, tādējādi radot jauniešiem iespēju ieklausīties vienam otrā un uzklausīt dažādus viedokļus.

Projekta” Šekspīrs manā pagalmā” ideja radās laikā, kad režisors Māris Martinsons vadīja radošos vakarus, izrādot spēlfilmu “Romeo n’ Džuljeta” un diskutējot ar skatītājiem visos Latvijas reģionos. Projekts izveidots kā turpinājums diskusijai starp skatītājiem, jo filma ir bijusi par pamatu iemeslam aizdomāties par to, vai Latvijā pastāv dialogs starp vairākām nacionalitātēm, vai dzīvojam vienā sabiedrībā, kāda ir viena vai otra cilvēka pieredze šādu jautājumu, iespējams arī konfliktu risināšanā vai pieņemšanā.

Projekta „Šekspīrs manā pagalmā” producente Linda Krūkle: “Kino kā mākslas forma uzrunā mūsdienu jauniešus, un tas ir lielisks veids, kā viņus aicināt dalīties savās domās un mācīties argumentēt. Tāpēc aicinām skolas sūtīt pieteikumus dalībai projektā uz e-pastu kinomanapagalma@gmail.com līdz 4. oktobrim, izvēloties piemēroto dienu seansam un norādot dalībnieku skaitu.”

Viens no diskusiju dalībniekiem, Raimonds Elbakjans, “Ghetto games” dibinātājs, par projektu saka: “Esmu 30 gadus jauns vīrietis, kurā absolūtā mierā un harmonijā plūst vismaz septiņas dažādu tautību asinis – latviešu, krievu, armēņu, ukraiņu, vācu, zviedru, poļu. Vienmēr esmu jutis cilvēku nelāgo nostāju un izturēšanos pret citu tautu pārstāvjiem, bet esmu pilnīgi pārliecināts, ka tās ir nezināšanas un mazvērtības kompleksu sekas, tāpēc arī savā dzīvē cenšos izglītot un iedvesmot sabiedrību, lai visu tautu kopā pastāvēšanas un draudzības rezultātā mēs varam nodzīvot jēgpilnu un piedzīvojumiem bagātu dzīvi! Tikai mīlestība, līdzcietība un draudzība mūs spēs darīt patiesi laimīgus!”

Projektu “Šekspīrs manā pagalmā” vada nodibinājums “MM art” sadarbībā ar filmu producēšanas kompāniju “Krukfilms” un Rīgas Skolēnu domi, projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

“Romeo n’ Džuljeta” ir stāsts, kurā sešpadsmitgadīgajai latvietei Džuljetai ir apnicis bezmērķīgi pavadīt dienas Jūrmalā un labākas dzīves meklējumos viņa grib doties uz Angliju kopā ar draugu Parisu. Tajā pašā pilsētā dzīvo arī deviņpadsmitgadīgais krievu puisis Romeo, kurš arī grib dzīvot labāk un sapņo par hip-hop mūziķa karjeru plašajā Krievijā. Pēc nejaušas tikšanās abi jaunieši iemīlas, tomēr dažu dienu laikā abu sapņi un cerības uz labāku nākotni sagrūst vienā vakarā.

Papildu informācija:

Inga Zālīte
„Krukfilms” mediju pārstāve
Mob.tel.: 28687743
E-pasts: izalite@gmail.com

4.10.2016.

04/10/2016