Arhīvs

Festivālā “Spektrs” notiks filmas “M.O.Ž.” pirmizrāde

Kinofestivālā “Spektrs” tiks izrādīta Aika Karapetjana šausmu filma “M.O.Ž.”. Filmas vienīgais seanss ar režisora piedalīšanos notiks 9. novembrī plkst. 17:40 kinoteātrī “Kino Citadele”.

Filmas pasaules pirmizrāde notika Monreālas Fantāzijas filmu festivālā šī gada jūlijā. Festivāla programmētājs Simons Leperjē izteicās: “Noteikti atcerieties Aika Karapetjana vārdu. Viņa darbs ir gada iespaidīgākā dramatiskā šausmu filma. Filmā, kurā var saskatīt arī Larsa fon Trīra ietekmes, māceklis Aiks Karaptejans pārspēj skolotāju, izveidojot šausmu filmu, kas piedāvā arī sociālkritiskus elementus un akcentē sabiedrības noslāņošanos. (…)  Šī filma  savā spējā transformēt ikdienas realitāti mutuļojošā, sirreālā, biedējošā telpā atgādina Deivida Linča filmu Ceļš uz nekurieni (Lost Highway).”

Festivālā “Spektrs” tiks izrādīta arī režisoru Laura un Raita Ābeļu jaunākā īsfilma “Kastrāts kuilis” – autori sagatavojuši stāstījumu par to, kā filma tapa un kuras ainas filmā netika iekļautas.

Kinofestivāls “Spektrs” kinoteātrī “Kino Citadele” notiek jau otro gadu pēc kārtas. No 7. līdz 9. novembrim tajā būs iespējams noskatīties 11 filmas, kā arī piedalīties informatīvi izklaidējošās prezentācijās un tikties ar filmu autoriem.

Vairāk informācijas par festivālu “Spektrs”: http://kinospektrs.lv

 

04/11/2014